bezchmurnie
18°
12°
wtorek
Reklama
Jerzy Cyrulik
Poseł, Komendant i Przewodniczący na jednej sesji
21 marca 2017 r. | 17:55
15

Dziś w Herbach odbyła się XXII Sesja Rady Gminy Herby. Sesja ta była dość wyjątkowa, ponieważ uczestniczyli w niej Poseł Andrzej Gawron, Przewodniczący Rady Powiatu Jerzy Cyrulik oraz Komendant Powiatowej Policji w Lublińcu Rafał Kuter.

Przez pierwszą część sesji omawiane były zagadnienia związane z bezpieczeństwem w gminie i powiecie. Komendant Kuter przedstawił sytuację za ubiegły rok. Okazuje się, że wg Komendanta gmina Herby jest oazą spokoju. Nie przedstawię teraz dokładnych statystyk, ale według nich Herby były najspokojniejszą gminą w powiecie.

Poseł Gawron opowiedział o tym, czym się na co dzień zajmuje. Odpowiadał również na pytania radnych, których bardzo interesował głównie temat dwukadencyjności.

Przewodniczący Cyrulik był proszony o odpowiedzi dotyczące dróg powiatowym w gminie. Radni mieli pretensje o stan tych dróg, jak również mieli uwagi odnośnie bezpieczeństwa na DK46 kierowane do komendanta KPP w Lublińcu.

Następnie trwały głosowania nad uchwałami, które zakończyły się sukcesem. Na końcu radny Wiesław Kall wygłosił oświadczenie, które umieszczę na portalu (o ile je otrzymam).

Na tym sesja zakończyła się.

PAWEŁ GĄSIORSKI
15 odpowiedzi na “Poseł, Komendant i Przewodniczący na jednej sesji”

 1. zenek pisze:

  To nie tylko oazą spokoju ale nawet nudy..nic się nie dzieje. ..siedzimy…nic się nie dzieje…nuuuda

 2. Jacek Skubała pisze:

  I z ta władzą nadal nic się nie będzie dziać

 3. mleczarnia pisze:

  Mam pytanie / Co chcialibyście żeby się działo w Herbach ? Wszyscy o tym piszą o ja się zstanawiam co to jest to “coś ” ?

 4. ghy pisze:

  Czuć wybory

 5. Mieszkaniec pisze:

  Sama smietanka wyborcza Burek .Bartocha i Pilarz no i………wybory tuz

 6. zenek pisze:

  Wiadomo kto w końcu startuje i czym nas będą “czarowac” ? Bo jakoś cicho..pomysłów brak?

 7. Mieszkaniec pisze:

  Wiadomo. Burek iwona. Bartocha Janusz Pilarz .k. Olszewski Brozyc i Rupik .

 8. Stolarz pisze:

  “Rupik” hehe dobre. Mieszkańcu vel mieszkanko, i znowu stawiasz niepowodzenie na 2 miejscu. Z resztą żyj w matriksie, Twoja sprawa i tak wygra opcja “Banduchowa”, bo kult dobrego włodarza tak prędko nie zniknie. Wiem, to Was boli ale taka jest prawda !

 9. FanatykPiS pisze:

  Powinno się coś dziać … nasza gminna to nawet dożynek nie umie zorganizować … wiecznie to samo szambo po kosztach … żadnych poważnych atrakcji … Lisowianki …. Złota jesień… I w Koło….

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *