zachmurzenie duże
21°
17°
czwartek
Reklama
Policjanci rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie w czasie ferii
22 stycznia 2018 r. | 11:05
0

Od poniedziałku, policjantka zajmująca się problematyką nieletnich wraz z dzielnicowym odwiedzili dzieci z kilku szkół i przedszkoli na terenie powiatu lublinieckiego. Tematem przewodnim spotkań, w których udział wzięło ponad 650 dzieci, było bezpieczeństwo podczas ferii zimowych.

Zbliżające się już dużymi krokami ferie zimowe, część dzieci i młodzieży spędzi na różnego rodzaju obozach, koloniach i zorganizowanych wyjazdach, a część w miejscu zamieszkania. Bez względu na miejsce pobytu w tym czasie, wszędzie obowiązują te same zasady bezpieczeństwa. W ciągu ostatnich 5 dni policjantka z Zespołu ds. Nieletnich wraz z dzielnicowym przypomnieli o nich uczniom z podstawówek w Herbach, Lisowie, Olszynie oraz przedszkolakom z Hadry, Olszyny i Herbów. Podczas spotkań mundurowi przestrzegali przed wchodzeniem na zamarznięte zbiorniki wodne oraz ostrzegali przed zabawą w pobliżu ciągów komunikacyjnych. Po omówieniu różnego rodzaju sytuacji niebezpiecznych jakie mogą nastąpić w trakcie zimowych szaleństw, przypomnieli także numery alarmowe, pod które należy dzwonić w razie wystąpienia sytuacji zagrożenia. W ramach pogadanki, mundurowi omówili także kwestie związane z bezpieczeństwem na drodze. Stróże prawa przypomnieli podstawowe zasady obowiązujące pieszych i rowerzystów oraz zachęcali najmłodszych do stosowania elementów odblaskowych.

Mając świadomość, że dzieci sporo czasu spędzą przed komputerem, ostatni element poruszany podczas spotkań z najmłodszymi, stanowiły zagrożenia na jakie narażeni są użytkownicy internetu. Policjanci omówili zagrożenia wynikające z nawiązywania kontaktów z nieznajomymi osobami oraz uświadomili zebranych, że wbrew powszechnemu przekonaniu użytkownicy sieci nie są anonimowi.

Policjanci i wychowawcy podopiecznych mają nadzieję, że odbyte spotkania zwiększą świadomość młodych, pozwolą uniknąć niebezpiecznych sytuacji i umożliwią bezpieczny powrót do szkoły. /KPP w Lublińcu/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *