bezchmurnie
16°
15°
poniedziałek
Reklama
Niski poziom segregacji w Herbach. Gorzej jest tylko w trzech gminach powiatu
29 stycznia 2020 r. | 10:16
0

Serwis Samorządowy PAP, na podstawie danych z Głównego Urzędu Statystycznego, opublikował ranking gmin za 2018 rok, które najlepiej segregują odpady komunalne, według wskaźnika odpadów komunalnych zebranych selektywnie w relacji do ogółu odpadów komunalnych zebranych w ciągu roku.

Urząd podkreślił, że wskaźnik ten dotyczy zbiórki selektywnej, a nie procesów przetwarzania odpadów i nie jest wskaźnikiem ilościowym opisującym zjawisko recyklingu.

W miastach w 2018 r. zebrano selektywnie 106 kg na mieszkańca, na obszarach wiejskich 76 kg na mieszkańca. Co ciekawe ilość selektywnie zebranych odpadów jest bardzo zróżnicowana w poszczególnych powiatach i gminach i zależy w dużym stopniu od tego, jak został zorganizowany przez władze lokalne system zbierania tego typu odpadów - podaje Serwis Samorządowy PAP.

Jak na tle powiatu lublinieckiego wypadła gmina Herby? Niestety, beznadziejnie. Gorzej niż w Herbach jest tylko w trzech gminach. Segregowane odpady w Herbach stanowią tylko 24,70 proc. całości. Najlepiej segregują mieszkańcy gminy Lubliniec - 40,40 proc.

powiat lubliniecki:
Lubliniec - 40,40%
Boronów - 31,60%
Pawonków - 29,10%
Kochanowice - 26,60%
Herby - 24,70%
Koszęcin - 20,50%
Woźniki - 20,20%
Ciasna - 19,00%

PAWEŁ GĄSIORSKIDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *