zachmurzenie duże
16°
11°
czwartek
Reklama
Iwona Burek – kandydatka na Wójta
14 kwietnia 2017 r. | 13:18
34

Iwona Burek - obok pięciu kandydatów, to jedyna kandydatka na stanowisko Wójta Gminy Herby. Ma 45 lat, dwoje dzieci, przez ostatnie kilkanaście lat pracowała w Urzędzie Gminy Herby. Na wykształcenie wyższe ekonomiczne. Oprócz ulotek i kilku plakatów, nie widać jej kampanii. Jej program jest ambitny, ale czy realny? Stojąc u boku śp. Romana Banducha powinna po części go realizować. Teraz ma szansę rządzić samodzielnie i być może wdrożyć swoje plany w życie.

Wybory już 23 kwietnia.

Poniżej ulotka Burkowej.34 odpowiedzi na “Iwona Burek – kandydatka na Wójta”

 1. Jacek Skubała pisze:

  A co jeśli pani Burkowa nie zrealizuje swoich założeń na te 1,5 roku? Nie będzie startować w kolejnych wyborach?

 2. Etopiryna pisze:

  I to jest jedyna słuszna osoba spośród kandydujących do objęcia stanowiska wójta gminy! Pani Iwono dziękujemy za porządną nawierzchnię asfaltową na ulicy Nowej oraz Powstańców Śląskich, przez tyle lat nie szło się doprosić, aż w końcu jest! Pani Iwono, jestem na tak!

 3. Mieszkaniec pisze:

  Latwo jest kontynuowac co zaczal sp.Banduch ale tu trzeba mocnych decyzji. Niestety nawet w urzedzie nikt nie pilnuje roboty….a firmy te same dalej wygrywaja szybkie zlecenia nawet maluje sie budynki na szybko

 4. Hhh pisze:

  Dlatego powinna być transparentność takich działań . Do tej pory jej nie było . Czy jest szansa że coś się w końcu zmieni w naszej gminie?

 5. Zenek pisze:

  Nigdy nie będzie transparentności. Przyjdzie nowe, będzie tylko zmiana przy korycie, począwszy od miejsc w gminie po kolesiostwo i firmy wygrywające przetargi. To taka nasza Polska przypadłość. W końcu przykład idzie z góry a na górze widzimy co się dzieje. Wszędzie Misiewicze.

 6. stary pisze:

  Szanowna Pani Iwono.Ponieważ wydaje mi się ,że Pani tu zagląda toteż pozwolę sobie skreślić kilka słów.Jest Pani bez wątpienia najpoważniejszym kandydatem do objęcia funkcji wójta i oczekując na Pani program spodziewałem się czegoś więcej niż tylko garści ogólników,które zobaczyć można na ulotkach Pani konkurentów.Pisze Pani o chodnikach;czy widzi Pani jadąc do pracy w jakim stanie jest chodnik Herby-Olszyna?Radzę przejechać się po nim rowerem.Gdyby jednak nie było to w Pani kompetencji to prosze pochodzić po chodnikach w całej gminie.Wiedząc kiedy one były budowane niech Pani popatrzy na ich stan.Chce Pani pozyskać grunty PKP,to by znaczyło ,że poprzedni wójt nic w tym temacie nie zrobił a mieszkańców kłamał mówiąc ,że nie sposób z PKP się dogadać.Oświetlenie będzie robić ta sama firma bez przetargu?GOK-gdzie?W tej sali wybudowanej kosztem 1mln zł?Place zabaw-proszę popatrzeć na nawierzchnię i jakość placu choćby w Boronowie.Co Pani chce zaoferować ?Firmę z Kaliny?Będac zastępcą wójta nie widziała Pani śmieci na terenie Gminy?To wszystko jest bardzo dziwne.Aktywizacja bezrobotnych? Mniej pomocy z waszej strony i chwycą się roboty.Oczekiwałem ,że Pani odniesie się choćby tylko w jakiś zawoalowany sposób do inwestycji które rozpoczął Banduch.Konkretnie chodzi o boisko w Lisowie,staw rekreacyjny w Lisowie czy też stan oczyszczalni tamże.Tego nie widać.Wnioskuję z tego ,że Pani będzie prowadziła politykę poprzednika tj zamiatania niewygodnych spraw pod dywan.I tak już na koniec widzę ,że Gmina kupiła Fadom i jeszcze zostało 0,5 mln na hipotece.A gdzie w spisie majątku gminy podziała się garbarnia w Mochali.która też miała być świetnym interesem.Z całym szacunkiem nie nadaje się Pani na tą funkcję bo nic Pani sobą nie wniosła przez lata sprawowania funkcji zastępcy.Pisze Pani o wielu zrealizowanych programach .Jakich?Czyżby wstydziła sie Pani swoich osiągnięc albo było ich tak mało?.Sensownym byłoby dowiedzieć się o Pani stosunek do kosztów pływalni czy też DPS. Ale tego Pani w żaden sposób nie pisze.A szkoda bo chciałbym sie dowiedzieć czy ma Pani szacunek do publicznych pieniędzy,czy też moje podatki pójdą dalej na fanaberie jak np drogi w polu.Niestety zdaję sobie sprawę z tego ,że mój głos za bardzo nic nie zmieni ale mam nadzieję że ktoś zastanowi sie i przy przyszłych wyborach postawi więcej pytań

  • ????G.K. pisze:

   To tylko 1.5 roku…
   A wytkniete wszystko….
   Ktoś taki jak P.Iwona B.
   Ma wielką wiedzę chociażby z racji ze przez długie lata była Zastępca Wójta….Na pewno będzie miała moje poparcie………

  • Zenek pisze:

   Stary czytając ten twój prymitywny wywód odnoszę jedno wrażenie. Tobie nic i nikt nie dogodzi, a sama kandydatka powinna napisać o sobie doktorat. Wszystko złe, niedobre, za drogo i wykonywane przez nieodpowiednie osoby. Jedyne co oferujesz to tylko krytyka czyjeś roboty, a sam pewnie palcem do d… trafić nie umiesz. Ot taki gminny typ krytyka z “życia Briana”.
   Na szczęście Twoje płytkie bajanie w koło macieju o lampach, garbarni i innych tematach nikogo nie interesuje oprócz ciebie samego. Komu te pierdoły napisałeś ? – sobie ? bo chyba nie wyborcom poprzedniego wójta. Pamiętaj, byłeś i cały czas jesteś w mniejszości więc nie ujadaj tyle. Dobrze że masz choć świadomość iż twój głos nic nie zmieni tzn. dalej będziesz poruszał się po krzywych chodnikach, pływał w za drogiej pływalni czyli żył w “najgorszej gminie”, no chyba że nam ulżysz i się przeprowadzisz do gminy gdzie funkcjonują szambowozy, a władza jest transparentna jak ty sam.
   P.S.
   Ile płacisz tych podatków ?, że tyle wymagasz ?

  • polak pisze:

   Jak na zwykłego mieszkańca sporo wiesz. Kto wygrał przetarg, za ile, kto stawiał lampy, jak przebiegał przetarg itd. itd. Wnioskuje zatem, że albo jesteś wiejskim detektywem albo radnym. Jeśli tym drugim to pytam, gdzie byłeś przez lata, w których dochodziło do tych nieprawidłowości i co w tych sprawach zrobiłeś ?.

 7. Hhh pisze:

  A ile lat Pani Iwona była zastępca Wójta ? Ktoś wie ?

 8. Mieszkamtu pisze:

  Przez kilka lat myślałem że zastępca wójta to Pani sekretarz. Pani Iwony wcześniej nigdy nie było widać .

 9. Zenek pisze:

  Nie chwal się tym, bo to tylko świadczy o tobie. Wystarczyło wejść na BIP i się doedukować.

 10. Mieszkamtu pisze:

  Z całym szacunkiem stanowisko zastępcy wójta zobowiązuje do tego żeby się gdzieś się pokazywać a wszystkie imprezy uroczystości gminne odbywały się bez pani Iwony za to z obowiązkowa obecnością pani sekretarz. Mieszkaniec nie powinien szukać zastępcy w dokumentacji tylko po prostu tego zastępce widzieć na żywo jak spełnia swoją funkcję.

 11. Zenek pisze:

  Nie wiem na jakich imprezach widziałaś Sekretarz z Wójtem, no ale cóż.
  Zastępca Wójta, jak sama nazwa mówi zastępuje Wójta, a nie go dopełnia. Mogłabyś się czepiać gdyby zamiast Wójta przyjechała sama Sekretarz, ale skoro Wójt był to po jaką ch.. ci i obok niego zastępca ? Wyjaśnij mi to proszę bo nie ogarniam.

  Teraz po wyborze “Nowego” na każdej imprezie będziesz widywać WÓJTA, WÓJTOWĄ I WSZYSTKICH ZASTĘPCÓW.

 12. Konsul pisze:

  Stary vel Zenek co Ty taki nerwowy ? przekleństwa ? no proszę Cię !
  Nie przystoi TOBIE

 13. Konsul pisze:

  Miało być Stolarz vel Zenek. Przepraszam 🙂

 14. Zenek pisze:

  Stary, nie masz argumentów, że piszesz o czołganiu ?. A co do przekleństw, czy ktoś tu przeklina, czy może ktoś sobie coś dopowiada ?. Dla mnie słowa cholercia, a nawet cholera nie bardzo brzmią jak przekleństwo.

  • stary pisze:

   Widzisz Zenuś ,Tobie się wydaje że ”cholera” to nie przekleństwo.Tymczasem wg słownika to jest przekleństwo.Podobnie jest z resztą Twojej wiedzy,wydaje Ci się że żyjesz w cudownej gminie a prawda jest trochę inna.Co do podatków to choćby było to tylko 5 zł to nie chcę by one były marnowane .Tak szczerze to jest kilkaset razy 5.Ja opisuję rzeczywistość i faktycznie jestem w mniejszości ale jak ktoś kiedyś powiedział fakt ,że kilka miliardów much babrze się w gównie nie znaczy ,że i ja powinienem się w tym gównie bawić

 15. Zenek pisze:

  Zmień słownik na nowszy, bo ten jest mocno przestarzały (jak właściciel). Staruszku wyraz ten już dawno stracił zabarwienie wulgarne i raczej jest partykułą wyrażającą silne uczucia. Ale po jaką cholerę ci to wiedzieć 🙂

 16. Ktoś pisze:

  Mam pytanie do autora strony: jak można napisać ”poniżej ulotka Burkowej”. Brak kultury słowa.

 17. Garbaty pisze:

  No bez żartów Panie Redaktorze… Oprócz ulotek i kilku plakatów nie widać jej kampanii?
  A te dokładnie 221 wpisów (z aż 32 różnych “nicków”) niejakiego Stolarza na tym forum (to przecież nieco PONAD 30% WSZYSTKICH komentarzy na całym gminaherby.pl od momentu jego powstania! nawet licząc z Pańskimi – Panie Pawle – własnymi komentarzami włącznie :))? Nie potrafi Pan tego dostrzec i docenić :)? Chłopina pisze po kilka razy dziennie, piątek, świątek i niedzielę, z domu i z pracy, wyśmiewa wszystkich kandydatów (poza panią Iwoną) i dogryza wszystkim piszącym (poza sobą samym – chociaż przy takiej liczbie ksywek liczę, że się w końcu pogubi i kiedyś sam siebie zbeszta:)).
  Jeśli to nie jest kampania wyborcza to co to jest? Niewinna agitacja?

  A zaproszenie Pana Posła Gawrona na ostatnią (marcową) sesję Rady Gminy? Akurat posła TEJ partii, która popiera TĘ kandydaturę?
  To nie jest kampania wyborcza? Jak rozumiem p.Poseł zupełnie przypadkiem przejeżdżał, światło się paliło, to jako troskliwy obywatel wstąpił zobaczyć co się dzieje? 🙂

  A te “incydenty” ze zbieraniem przez sympatyków podpisów na listach poparcia (jedynej słusznej kandydatury) w szkołach, zupełnie przypadkowo w dniu, w którym odbywały się wywiadówki dla rodziców? Jeśli to nie jest kampania to co? Co najmniej niezręczne wykorzystanie bezpośredniej zależności służbowej i relacji przełożony podwładny czy podłe plotki rozsiewane przez zawistnych kontrkandydatów?

 18. NNN pisze:

  DOŚĆ JUŻ PIS W POLSCE !!!!!!! Mało Wam ?????????????

 19. Stolarz pisze:

  Garbaty – już ci pisałem, że detektywa z ciebie nie będzie. A co do reszty też wspominałem – nic co cie boli, nie jest zabronione !! To wolny kraj i każdy ma prawo do agitacji oraz kampanii. Ty na przykład możesz okleić się ulotkami swojego kandydata i stać w centrum Herbów cały Boży dzień. Też ci nikt nie zabroni, co najwyżej ludzie będą się pukać w głowy 🙂
  Reszty pretensji nie komentuje bo szkoda czasu. Analizuj dalej kto ile razy pisze i pod jakim nickiem – skoro sprawia ci to radość.

 20. niktoś pisze:

  Psychiatra do pacjenta :
  – Panie , pijesz Pan ?
  – Nie.
  -Palisz Pan?
  – Nie
  -A zioło Pan przypalasz?
  -Nie
  – To jak się pan do cholery odprężasz ?
  – A siedzę na fejsbooku i się do wszystkiego i wszystkich przy….m

 21. ghy pisze:

  PiS u nas nie ma szans!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *