bezchmurnie
26°
23°
piątek
Reklama
Gmina wydała 70 tys. zł na umowy zlecenia i o dzieło!
29 marca 2017 r. | 15:54
11

W ubiegłym roku Urząd Gminy Herby wydał blisko 70 tys. zł na umowy śmieciowe! Z uwagi na ochronę danych osobowych, nie dowiemy się kto otrzymał takie pieniądze z konta gminy.

Poniżej przedstawiam informację z gminy w tym zakresie.

PAWEŁ GĄSIORSKI11 odpowiedzi na “Gmina wydała 70 tys. zł na umowy zlecenia i o dzieło!”

 1. Kolega pisze:

  Trzeba sie przypaczec panu Myrcikowi ktory lampy stawia w calej gminie bez zadnego przetargu i kasuje gmine ze glowa boli !!

 2. Antoni nas obroni pisze:

  Kolego vel stary vel ghy, ale cie te lampy bolą. Czyżbyś coś stracił ? zwykłego mieszkańca, nie obchodzi kto wygrał przetarg na wymianę lamp tylko czy dobrze wyglądają i czy są bezawaryjne. A co do przetargu – zastanów się co piszesz bo się ośmieszasz. Gmina to nie tylko Wójt. Są też radni, więc na kolejnej sesji zapytaj ich dlaczego dopuścili do wymiany lamp w całej gminie bez przetargu – będziesz wydarzeniem dnia.

  • Mieszkaniec pisze:

   A kto na to pozwalal?Wlasnie Pani B ktora dalej mysli ze bedzie tak sobie wydawac nasze pieniadze. Dlatego tak sie boi ze straci prace -trzeba wybrac kogos innego!

 3. stary pisze:

  Stolarz ty jednak głupi jesteś.Nie używam żadnych innych nicków,za stary jestem by się bawić w takie podchody.Kiedyś napisałeś , że nie pojmę dlaczego kupiono budynki garbarni.Spróbuj mi to wytłumaczyć.Co do lamp to montowane były w trybie zamówienia z wolnej ręki czyli faktura była niższa od pewnej dopuszczalnej kwoty.Robi się to dzieląc duże duże zadanie na etapy.Po co?Zgadnij.W takim też wypadku nie ma specjalnej troski o świadectwa czy też certyfikaty bezpieczeństwa dla wyrobu i dlatego może on być stworzony w szopie, co też było zrobione.

 4. Stolarz pisze:

  Dlaczego nie zgłosisz tego do prokuratury ? skoro masz dowody na przekręt ?. Możesz też zgłosić do odpowiedniej instytucji, że ów lampy nie maja atestów bezpieczeństwa – dlaczego tego nie zrobisz tylko piszesz głupoty ?. A co do kupna budynków garbarni – wytłumaczę jak ty wytłumaczysz mi politykę zarządzania stawem w Lisowie tj. na co idą składki ?, dlaczego ten zbiornik jest tak zaniedbany ?.

  P.S.
  Idziesz w retorykę PiSową, jak ktoś ma inne zdanie to jest głupi.

 5. stary pisze:

  Dobrze Stolarzu,tłumaczenie nastąpi łopatologiczne.Lampy są płacone z budżetu gminy czyli kasy ,którą my dajemy .Skoro ja do nich dopłacam to chcę by były tanie,bezpieczne,zamontowane w sposób który uniemożliwi przewrócenie.Tanie nie były,są bez atestu(przynajmniej nie ma go na słupie) i są po prostu wkopane w ziemię bez żadnego fundamentu.Przetargu też nie było ogłoszonego( przynajmniej nie znalazłem go na stronach gminy ale nie szukałem zbyt zaciekle) Z kolei staw chyba nie jest finansowany z budżetu gminy a ze składek członków PZW i tak długo jak będzie to niejako działalnością prywatną to mnie to nic nie obchodzi. Na rybach byłem w życiu dwa razy…Z kolei PIS to nie nie moja bajka raczej Ty skłaniasz sie ku nim pisząc swoje wynurzenia i nie próbując nigdy merytorycznie odpowiedzieć na cokolwiek.Po ludzku ja o kozie a Ty o powrozie,niby blisko a nie na temat

 6. Stolarz pisze:

  Drogi Stary, mnie nie musisz tłumaczyć łopatologicznie, wystarczy że będziesz pisał konkretnie w oparciu o dowody, a nie przez pryzmat prywatnej niechęci do poprzedniej władzy Gminy. Ja też płacę podatki i nie widzę nic złego w tym, że lampa nie ma naklejki czy też jest nie tak przytwierdzona jak Ty byś sobie tego życzył. Tak jak już wcześniej wspomniałem, albo twoje żale do nieżyjącego Włodarza mają charakter czysto prywatny, albo wynikają ze zboczenia zawodowego w powiązaniu z Pisowską zawiścią i nadgorliwością, bo nikt normalny nie biega po gminie w celu sprawdzenia naklejek czy też fundamentów pod montaż oświetlenia skoro działa ono bez zarzutu. Przypominam, do sprawdzenia takich instalacji są powołane instytucje w Państwie, więc w ramach bolącej głowy zgłoś nieprawidłowości, a sprawa się wyjaśni.
  P.S.
  Lampa ma dobrze wyglądać i bezawaryjnie świecić – nie słyszałem aby któraś kogoś poraziła prądem lub się przewróciła. Ktoś też odbierał te instalacje, czyż nie ?. Argumentowanie więc całej sprawy czymś co nie nastąpiło oraz teoriami spiskowymi jest właśnie takim pisaniem o kozie i o powrozie. No ale cóż, nikt Ci nie zabroni, choć też na szczęście nie weźmie tych doniesień za poważne.
  Co do stawu – myślałem, że zatrybisz ale skoro nie – wyjaśniam. Przytoczyłem ten temat z uwagi na pewien epizod telewizyjny, w którym pewien aktor wskazywał redaktorowi nadużycia i brak logiki w zarządzaniu gminą. Nie byłoby nic w tym rażącego gdyby nie fakt, że ów aktor nie widział błędów w swojej działalności i swojego podejścia do zarządzania. Innymi słowy próbowałem nakierować Cię, że nie każdy ma moralne prawo do krytyki. Aby zdobyć do tego prawo trzeba coś zrobić dobrze i nie ma tu co pisać o płaceniu podatków, bo każdy z nas je płaci. Wójt robił tak jak uważał bo dostał do tego mandat. Skoro nie było Ci z nim po drodze mogłeś wyemigrować i płacić podatki na władzę przez siebie uwielbianą.

 7. zenek pisze:

  A mnie interesuje czy lampa ma atest bo za chwilę się okaże że kogoś porazi prąd i znowu za nasze pieniądze trzeba bedziecwymienic na nowe, interesuje mnie też żeby były solidnie zamontowane żeby nie przewróciła się na samochód albo moje dziecko. Interesuje mnie też żeby przetargu odbywały się zgodnie z prawem a nie po znajomości dzieląc zlecenie na części..Tak jak z oknami w szkole

  • Stolarz pisze:

   A mnie to nie interesuje, i też płacę podatki !. Twoje czarnowidztwo jest komiczne i należy je porównać do spadającej cegły w drewnianym kościele.

 8. stary pisze:

  Wracając jednak do treści artykułu Pani p.f. wójta nie podaje nazwisk osób ,które otrzymały wynagrodzenie. Kilka tygodni wcześniej ujawniając zajęcia hipotek niektórych mieszkańców nie miała tych obiekcji,tylko podała nazwiska łacznie z numerami ksiąg wieczystych.Ot taka wybiórcza polityka zupełnie po linii byłego wójta.Panie Gąsiorski dałeś się Pan zrobić na szaro. Nawiasem mówiąc nawet nasz rząd ujawnia takie dane(oko.press.pl)

  • Stolarz pisze:

   Stary vel zenek itd itd. – odpowiedz na zadanie pytania – obroń swoje twierdzenia. Uzyskasz w ten sposób prawo do biadolenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *