słabe opady deszczu
23°
23°
piątek
Reklama
Dzielnicowy gminy Herby kontrolował zbiorniki wodne
10 lipca 2024 r. | 11:41
0

Dbając o bezpieczeństwo mieszkańców oraz dzieci i młodzieży dzielnicowy gm. Herby regularnie prowadzi kontrole akwenów wodnych, znajdujących się na jego terenie. Podczas obchodu w swoim rejonie reaguje na wszelkie przejawy niebezpiecznych zachowań, w miejscach, gdzie kąpiel jest zabroniona.

W czasie wakacji mundurowi prowadzą na terenie powiatu lublinieckiego regularne kontrole akwenów wodnych, które mogą być wykorzystywane jako tzw. dzikie kąpieliska.

Dzielnicowy asp.szt. Adam Cierpiał w ubiegłym tygodniu w swoim rejonie służbowym, sprawdzał prawidłowość oznakowania zbiorników tablicami ostrzegawczymi, a także prawidłowość ich zabezpieczenia. Podjęte działania przez dzielnicowego mają na celu niedopuszczenia do naruszania obowiązującego zakazu kąpieli. Dodatkowo mając na uwadze bezpieczeństwo młodych ludzi, którzy mogą przebywać w pustostanach, dokonał również kontroli miejsc, gdzie takie pustostany się znajdują.

Okres letniego wypoczynku zachęca do korzystania z kąpieli, niestety wiele osób decyduje się na nią w zbiornikach wodnych takich jak żwirownie, glinianki czy stawy hodowlane. Miejsca takie nie są bezpieczne i łatwo może dojść do utonięcia. W przypadku napotkania osób kapiących się w tego typu zbiornikach dzielnicowy będzie stanowczo reagować na stwierdzone naruszenia prawa. /KPP w Lublińcu/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *