zachmurzenie umiarkowane
16°
13°
piątek
Reklama
Herb woj. śląskiego
Krajowy trening sprawności syren alarmowych
13 lipca 2017 r. | 12:43
0

1 sierpnia 2017 r. o godz. 17.00 zostanie przeprowadzony krajowy trening sprawności syren alarmowych wykorzystywanych w systemie ostrzegania i alarmowania ludności, umożliwiający jednocześnie upamiętnienie obchodów 73 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

Część systemu syren alarmowych, dostępna ze szczebla wojewódzkiego, zostanie uruchomiona z Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego (WCZK), pozostałe syreny zostaną uruchomione lokalnie. Syreny objęte systemem wojewódzkim, lecz nie włączone do 4 minut od ustalonej powyżej godziny treningu, również zostaną uruchomione lokalnie.

W ramach treningu emitowany będzie dźwięk ciągły trwający trzy minuty - oznaczający odwołanie alarmu.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *