zachmurzenie duże
środa
Reklama
KPP w Lublińcu
Kradł paliwo na Orlenie w Herbach
23 lutego 2017 r. | 15:05
0

W ręce lublinieckich policjantów wpadł mężczyzna, który na stacji benzynowej w Herbach skradł paliwo. Po zatrzymaniu okazało się, że ta kradzież to nie jedyne przewinienie, za które odpowie 28-latek. Mężczyzna nie posiadał bowiem uprawnień do kierowania, nie po raz pierwszy nie zapłacił za paliwo, a w schowku przewoził przedmiot z wyglądu i konstrukcji przypominający broń.

We wtorek, kilka minut przed północą, dyżurny lublinieckiej komendy przyjął zgłoszenie kradzieży paliwa na stacji benzynowej w Herbach. W ślad za złodziejem, natychmiast ruszyli policjanci. Kilka minut później, amator darmowego paliwa był już w rękach mundurowych. Został zatrzymany na ulicy Wolności w Boronowie. W trakcie kontroli okazało się, że 28-letni mieszkaniec Aleksandrowa Łódzkiego kierujący peugeotem, nie posiadał uprawnień do kierowania. W bagażniku pojazdu policjanci znaleźli natomiast polskie i niemieckie tablice rejestracyjne oraz pojemniki z benzyną, a w schowku - przedmiot przypominający broń. Mundurowi zabezpieczyli znalezione przedmioty i przesłuchali 28-latka. W trakcie przesłuchania okazało się, że w lutym, na tej samej stacji dwukrotnie zatankował i odjechał nie płacąc za paliwo. Mężczyzna niebawem odpowie za kradzieże. Jeżeli opinia biegłego wykaże, że znaleziony w schowku przedmiot jest bronią, na którą 28-latek nie posiadał zezwolenia – grozić mu będzie nawet 8 lat więzienia. /KPP w Lublińcu/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *