pochmurnie
14°
13°
środa
Reklama
Komisja Skarg uznała, że dyrektor ZSP w Lisowie nie dopełniła obowiązków służbowych
16 grudnia 2020 r. | 11:15
1

W poniedziałek w Gminnym Ośrodku Kultury w Herbach odbyło się posiedzenie komisji skarg, wniosków i petycji Rady Gminy Herby. Przedmiotem posiedzenia była skarga złożona na Dyrektor ZSP w Lisowie - Katarzynę Adamik. Skarga dotyczyła niedopełnienia obowiązków przez dyrektor ZSP w związku z niewdrożeniem przez nią Biuletynu Informacji Publicznej, mimo takiego obowiązku, jak również niedostosowania strony internetowej szkoły i przedszkola do wymogów wynikających z art. 10 ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Chodzi o dostosowanie strony internetowej dla osób niepełnosprawnych.

Katarzyna Adamik na wdrożenie BIP miała czas od blisko dekady, a na dostosowanie strony dla osób niepełnosprawnych od kwietnia 2019 roku do 23 września 2020 roku, kiedy to ten obowiązek zaczął obowiązywać.

Komisja pod przewodnictwem radnej Romany Matyńskiej wysłuchała obie strony, w tym niżej podpisanego. Radni wysłuchali również opinii prawnika z gminy, który stwierdził, że zgodnie z prawem strona i BIP, o których napisałem w skardze, powinny być wdrożone.

Dyrektor Adamik, kilkanaście dni po złożeniu przeze mnie skargi, zaczęła wdrażać BIP ZSP w Lisowie oraz dostosowywać stronę dla osób niepełnosprawnych. Wcześniej, jak stwierdziła, nie miała na to czasu. Rozpoczęcie wdrażania miała zacząć od września 2020 roku, ale z uwagi na COVID-19, miała ważniejsze sprawy na głowie. Adamik podkreśliła również fakt, że trzeba ponieść na to znaczne koszty. Sam BIP rocznie ma kosztować 249 zł.

Radni po wysłuchaniu stron podjęli decyzję. Czworo radnych uznało skargę za zasadną, a dwoje radnych wstrzymało się od głosu. Tym samym, radni uznali, że dyrektor Katarzyna Adamik nie dopełniła obowiązków służbowych.

Kwestia skargi będzie głosowana na najbliższej sesji Rady Gminy Herby.

PAWEŁ GĄSIORSKIJedna odpowiedź do “Komisja Skarg uznała, że dyrektor ZSP w Lisowie nie dopełniła obowiązków służbowych”

  1. Paweł Nowak pisze:

    Należało się tej pani. To bardzo dobra wiadomość

    21
    3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *