bezchmurnie
26°
23°
piątek
Reklama
Kolejne wypłaty postojowego
15 czerwca 2020 r. | 10:19
0

12 czerwca na konta mieszkańców województwa śląskiego trafiły kolejne wypłaty. Oddziały ZUS w województwie śląskim w piątek, 12 czerwca, zrealizują 1169 przelewów na kwotę 2,2 mln zł. Łącznie w województwie śląskim ZUS wypłacił 171 tys. świadczeń postojowych o sumie 335 mln zł. W skali kraju to kwota 2,9 mld zł.

Ten rodzaj wsparcia ma zrekompensować przedsiębiorcom i osobom wykonującym umowy cywilnoprawne spadek przychodów w związku z pandemią.

Od połowy kwietnia ZUS wypłaca na rachunki bankowe pieniądze w ramach świadczenia postojowego. Niektórzy otrzymali świadczenie już po raz trzeci. Wysokość świadczeń postojowych wypłaconych w województwie śląskim przekroczyła 335 mln zł. Jesteśmy w czołówce wśród regionów w Polsce jeśli chodzi o liczbę uprawnionych i kwoty wypłaty, zaraz po województwie mazowieckim, w którym do tej pory zrealizowano 240 tys. wypłat – informuje Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego.

Częstochowski oddział ZUS do tej pory zrealizował ponad 21,3 tys. przelewów o sumie 42,3 mln zł. Dzisiaj świadczenia postojowe trafią do 205 osób na kwotę około 395 tys. zł.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *