zachmurzenie duże
17°
15°
czwartek
Reklama
Kolejne grube miliony z tzw. “wolnej ręki”
15 maja 2018 r. | 12:16
20

Kolejna firma, która oferowała usługi dla gminy z tzw. wolnej ręki. Nie udało mi się odnaleźć żadnego przetargu ogłoszonego przez Wójta Gminy Herby, w którym ta firma uczestniczyła. Łączna wartość zamówień dla tej firmy z Gminy Herby wyniosła 2 598 620,14 zł.

No cóż, to są wasze pieniądze.

Poniżej informacja z gminy w tym zakresie.

PAWEŁ GĄSIORSKI20 odpowiedzi na “Kolejne grube miliony z tzw. “wolnej ręki””

 1. Ja pisze:

  Człowieku, ogarnij się. Co z tego? W Polsce obowiązuje coś, co dorośli ludzie nazywają prawem. I zgodnie z tym prawem, na przestrzeni wielu lat, realizowano wiele pojedynczych umów. Czy umowy zostały zrealizowane właściwie? Chyba tak. Czy w gminie należy kumulować wszystkie wydatki na 5 lat i organizować jeden przetarg? Czy przetarg, w którym jedynym kryterium jest najniższa cena, jest gwarantem należytego wykonania danej usługi? Jej jakości?

  20
  5
  • Ja pisze:

   Dodam jeszcze, że podążając Twym tokiem myślenia, skoro masz psa, niejednokrotnie karałeś go, wymuszając posłuszeństwo. Biorąc pod uwagę liczbę kar w ciągu pięciu ostatnich lat, wychodzi na to że znęcasz się nad zwierzętami.

   16
   5
  • Janusz Malcher pisze:

   Urzędasie bronisz swoją panią. To są moje pieniądze i nie godzę się na przekazywanie ich jednej firmie. Wielokrotnie przekonałem się, że przy przetargach mogą być o wiele tańsze oferty niż przy kolesiostwie. Przestań się pogrążać człowieku.

   7
   21
   • Mieszkaniec pisze:

    Weź panie Malcher spieprzaj stąd bo nie idzie tych pana wypocin czytac. Do ogródka plewic albo zajac sie czyms pożytecznym

    16
    5
 2. Ja pisze:

  Nie jestem urzędnikiem. I też placę podatki tak jak Ty. I to większe. Poza tym sam pogrążasz się nieumiejetnoscią czytania że zrozumieniem. Przeczytaj co napisałem wyżej. Co z tego że taniej? Lepiej? Na drogi też są przetargi. Jak to się kończy?

  16
  4
 3. Wyborca pisze:

  przecież to jawna kpina z mieszkańców . co na to służby wojewódzkie ?? Nic nie zrobią bo wójt z PiSu?

  4
  13
  • Ja pisze:

   A co mają zrobić służby wojewódzkie gdy wszystko odbywa się zgodnie z prawem? Czy ktoś z Was szanownie komentujących zna przepisy kiedy mię organizuje się przetargu? Czy wiecie o tym że przepisy które nakazują przy inwestycjach powyżej określonych kwot wybierać najtańszego wykonawcę powodują że coraz częściej otaczają nas buble? Czy idąc do sklepu zawsze kupujesz najtańsze masło?

   11
   2
 4. mieszkaniec pisze:

  moim zdaniem znajomosci.z jednej miejscowosci Pani wójt jak i firma Pana A.M.

  1
  11
 5. Mieszkaniec pisze:

  Napisze Państwu co sie teraz dzieje przez to co redaktorek wypisuje. Firmy współpracujące z gminą od lat nie mają zlecanych robót, a co za tym idzie w gminie jest dużo mniej robione i juz sie tak nie rozwija. Co jak co ale za czasów Romana Banducha zostało wykonane duzo solidnej roboty zeby gmine rozbudować. Firmy powoli mają problemy finansowe, jak bedzie tak dalej to ludzie stracą prace i wzrosnie bezrobocie. A wszystko to przez taka osobe jak ten pismak co to wypisuje! Jak nikt sie za to nie wezmie to chłopaki z naszej gminy potracą prace, firmy pobankrutuja bo źle sie dzieje w tej gminie od kiedy zjawił sie redaktorek…

  17
  1
  • Ja pisze:

   Masz dużo racji. W wielu aspektach nie zgadzam się ani z tym co robił Banduch, ani z tym co się teraz dzieje. Ale proszę napisać szanowni Państwo, czy nie widać wysokiej jakości realizowanych inwestycji w gminie? Aby przytoczyć jak kończy się kupowanie w przetargach najtańszych rzeczy, przypomnijcie sobie aferę z chińskimi nożami w Lublinieckiej Jednostce Wojskowej. I co? Chcecie chińskich tanich lamp? Dziadostwo i niska jakość prac nas zaleje…

   19
   3
   • BOLEK pisze:

    PIEPRZYSZ GOŚCIU GŁUPOTY.

    3
    8
    • Ja pisze:

     Dziwne że nie tylko ja tak uważam. Ale to juz inna sprawa. Poza tym jesteś najmądrzejszy. Ty na pewno też masz spore doświadczenie i wiedzę o zamówieniach publicznych. Słów brak…

     5
     3
    • Ja pisze:

     Kolejny przykład to basen w Koszęcinie. Najtańsza oferta wygrała. I co? Właśnie się popsuł. I nie pisz mi że głupoty piszę, tylko udowodnij że nie mam racji.

     6
     2
 6. K pisze:

  Redaktorek będzie pisał to co chce pisać bo ma z tego pieniądze. Czym większy zamęt wywoła tym większa kasa dla niego. Problem w tym, że ciemnogród uwierzy we wszystko co redaktorek napisze. Od 20 lat wiadomo było, że gmina była pod jedno dyktando. Zarówno pracownicy urzędu jak i mieszkańcy nie mieli nic do gadania. Albo gadali to, co chciał słyszeć wójt. Ci co chcieli coś powiedzieć nie mieli siły przebicia, bo realizowało się to, co chciał wójt a nie mieszkańcy. Dajcie tej kobiecie szansę. Rozliczcie ją z tego, co jest za jej kadencji a nie za RB. Myślę, że będąc nawet z- cą wójta miała guzik do gadania. Już ten serwis stał się monotematyczny.. Tylko narzekanie i wytykanie. Jakoś nie widzę artykułu, że gmina otrzyma 5,4 mln na ścieżki. Chcecie mieć fajną gminę to motywujcie a nie tylko kłody pod nogi podstawiacie.

  15
  1
 7. BOLEK pisze:

  REDAKTORZE POPIERAM PANA DZIAŁANIE ! ALE NIE WSZYSCY URZĘDASY SIĘ JESZCZE ROZLICZYŁY.

  2
  9
 8. Mieszkaniec1 pisze:

  Bolek Patolek ;D idz ty chlopie juz lepiej spac, bo h*ja wiesz

  3
  3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *