zachmurzenie duże
16°
11°
czwartek
Reklama
Jest przetarg na projekt obwodnicy Blachowni i Herbów
25 listopada 2020 r. | 10:32
0

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Katowicach ogłosiła przetarg na "Opracowanie Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowe z elementami koncepcji programowej (STEŚ+R) oraz materiałów do wniosku o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach wraz z uzyskaniem decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla budowy obwodnicy Blachowni i Herb w ciągu drogi krajowej nr 46 w woj. śląskim".

Oferty w przetargu można składać do 7 grudnia 2020 roku.

Z przedmiotu zamówienia możemy dowiedzieć się, że planowana obwodnica będzie przebiegać po terenach, na których znajdują się pola uprawne oraz kompleksy leśne. Ma to być nowy odcinek drogi krajowej nr 46 o długości ok. 13 km. Obwodnica będzie przechodzić bokiem Herbów, najprawomocniej po lewej stronie od DK46 w kierunku Blachowni. Dalej w kierunku Trzepizur, Ostrów i węzła Częstochowa - Blachownia. Brana pod uwagę jest również opcja przez Puszczew, Cisie, Malice... Droga ma mieć klasę GP (droga główna ruchu przyspieszonego) z obciążeniem 155 kN/oś.

Wszystko zależy od kosztów i opracowanego projektu.

Jak będzie przebiegać obwodnica? Zapewne dowiemy się w przyszłym roku.

PAWEŁ GĄSIORSKIDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *