zachmurzenie duże
21°
17°
czwartek
Reklama
Czy jeden z radnych był funkcjonariuszem SB?
07 marca 2017 r. | 12:05
21

W Inwentarzu Instytutu Pamięci Narodowej - Wojewódzkiego Urzędu Spraw Wewnętrznych w Częstochowie pojawiły się akta personalne funkcjonariusza SB/MO - Wiesława Kalla, który nosi to samo imię, nazwisko, datę urodzenia, co jeden z radnych.

W związku z tym, zwróciłem się do Urzędu Gminy Herby o informację, jakie w/w radny złożył oświadczenie lustracyjne. Jak tylko otrzymam odpowiedź, poinformuję o niej Czytelników.

Poniżej znajdziecie informację o aktach w IPN.

PAWEŁ GĄSIORSKI
21 odpowiedzi na “Czy jeden z radnych był funkcjonariuszem SB?”

 1. Garbaty pisze:

  Szkoda czasu urzednikow na szukanie oswiadczen, wystarczy popytac o Pana Kapitana w pierwszym spozywczaku w Herbach lub sprawdzic dokladne dane tu: https://goo.gl/496RoO

 2. Wyborca pisze:

  a co napisał w tym oświadczeniu? że współpracował?

 3. Bip pisze:

  A komu to przeszkadza

  • Wyborca pisze:

   ty chyba żartujesz? nie przeszkadzają ci esbecy? godzisz się na to, jak traktowali zwykłych obywateli? na tortury? zastraszanie? bicie? zabójstwa? inwigilacje?

   • Komentator pisze:

    No bez przesady. Czytałeś dokładnie dokument z 1 komentarza pod artykułem? Może ja trochę za młody jestem i tej najgłębszej komuny nie pamiętam, ale MO to jednak nie dokładnie to samo co SB. I oczywiście też mnie irytuje, że ludzie którzy wtedy mieli taki “pomysł na zycie” i czerpali z tego przez cały okres minionego ustroju określone korzyści nadal żyją sobie jak pączki w maśle z emeryturą 5000+ / miesiąc (można sprawdzić oświadczenie majątkowe wspomnianej osoby na OFICJALNEJ stronie Gminy), albo próbują nami dalej “rządzić” zamiast schować się ze wstydu gdzieś daleko, ale jednak stawianie znaku równości między MO a SB czy między inwigilacją a torturami/zabójstwami jest mocnym nadużyciem.

 4. Herbus pisze:

  Jak ktoś nie wiedział kim jest Pan Gąsiorski i jaki jest jego cel to już teraz wie. Brak słów.

 5. Herbus pisze:

  Wyborco, cel jest jeden – skłócić, poróżnić i nic po za tym. Dziś osmarował tego Pana jutro może pasać się na Twojej postaci (diabli wiedzą co tam masz za uszami – może żonę bijesz, albo świntuszysz z nieletnimi). Ponadto uważam jedno – ta strona powstała w jednym celu – aby zniszczyć, opluć wszystko co kojarzy się gminą Śp. Wójta i radnymi z jego komitetu wyborczego. To jest zwykły gniot propagandowy stworzony w celu doprowadzenia pewnej opcji do koryta. Opcji najordynarniejszej, która w Herbach dawała popis niejednokrotnie. Wystarczy pośledzić niusy aby wyciągnąć wnioski.
  Co do Pana K,, o którym mowa w tym gniocie – Mnie ten Pan nic nie zrobił i nie słyszałem aby komuś coś zrobił, dlatego też nie mając wiedzy na temat jego przeszłości nie osądzam go. Tak Wyborco postępuje przyzwoity człowiek. Niektórym jednak przyzwoitości brak więc wieszają szmaty na chłopie nie wiedząc co robił i czym się zajmował nazywając go esbekiem (może przekładał kartki w MO czy SB lub grał na puzonie w garnizonowej orkiestrze – nikt z nas tego nie wie).
  I przede wszystkim drogi Wyborco, Pan Gąsiorski jest za słaby na demaskowanie kogokolwiek – jego niusy przynoszone są w koszyku przez tzw. “niezłomnych katolików” dobrej zmiany. Ci co mieszkają w Herbach od urodzenia dobrze wiedzą kim był Pan K, bo i nigdy się z tym nie krył (jak pamiętam z pracy chodził zawsze w mundurze). Jakoś wyborcom z jego okręgu to nigdy nie przeszkadzało, a każdy z nich bardzo dobrze go zna i wie gdzie pracował.

 6. Maniek pisze:

  Pan Gąsiorski to taki nasz Cisiańsko-Herbowski Jacek Kurski. Niebawem dowiemy się o czyimś dziadku z Wehrmachtu.

  • Wyborca pisze:

   Kolego Maniek ty chyba jesteś zbyt młody, by pamiętać co robiło SB zwykłym obywatelom. Zapytaj rodziców i później wypowiadaj się na ten temat.

 7. FanatykPiS pisze:

  Wszyscy komunistyczni agenci powinni zostać wykluczeni z życia społecznego. Dlaczego Ci co krzywdzili innych maja dobrze żyć na emeryturach?

 8. Maniek pisze:

  Wyborco – chyba jestem starszy. Piszesz o Wszystkich czy o konkretnej osobie ?, Jak o konkretnej osobie to zanim zrobisz z kogoś zbrodniarza napisz co takiego zrobił i komu.

  Fanatyku – nie przejmuj się, dzisiejsi aparatczykowie też kiedyś będą wykluczeni z życia publicznego za dewastację państwa. Kwestia czasu i zmiany władzy.

  • PiS pisze:

   Zobaczysz jak Iwona przejmie oficjalną władzę w gminie i zrobi z takimi jak ty porządek!!

  • FanatykPiS pisze:

   O jakiej dewastacji mowa ?

   • Maniek pisze:

    O dewastacji wojska, o kompromitacji dyplomacji, o marionetkowym rządzie, o trwonieniu milionów na sektę z Torunia, o ośmieszaniu Polaków wypowiedziami na arenie światowej itd itd. Skoro tego nie widzisz to doradzam, załóż okulary i jedź za granicę (tylko nie na Węgry, bo tam zobaczysz Polskę po pierestrojce Kaczyńskiego). Jedź w świat cywilizowany i popatrz, posłuchaj ludzi, a potem wróć do ciemnogrodu i porównaj.

 9. Maniek pisze:

  A co to twoja koleżanka, że tak walisz po imieniu ?. Kto by nie przyszedł na wójta to mi może co najwyżej skoczyć – łącznie z tobą.

 10. FanatykPiS pisze:

  Ogólnie to tego radnego to nie ma co skreslac… mógł być zwykłym Milicjantem. A nie każdy milicjant był zły.

 11. Maniek pisze:

  Fanatyku to tak jak z waszym prokuratorem Piotrowiczem :). Ten to dopiero jest zacny chłopina.
  A tak poza żartami – zgadzam się z Tobą odnośnie tego radnego. Nie oceniam skoro nie wiem jakim był człowiekiem w przeszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *