zachmurzenie duże
21°
17°
czwartek
Reklama
Iwona Burek
Iwona Burek nowym Wójtem Gminy Herby!
23 kwietnia 2017 r. | 22:34
25

Iwona Burek została nowym Wójtem Gminy Herby. W przedterminowych wyborach na Wójta Gminy Herby, Burek zdobyła 56,90 proc. wszystkich głosów. Frekwencja wyniosła 51,57 proc. Burek wygrała w pierwszej turze.

W głosowaniu wzięło udział 2832 Mieszkańców spośród 5493 uprawnionych. Oddano 2807 ważnych głosów. Iwona Burek zdobyła 1598 głosów, Krzysztof Brożyc 745, Krzysztof Pilarz 184, Jacek Rubik 116, Krzysztof Olszewski 99 i Janusz Bartocha 65.

Tak głosowaliście w poszczególnych obwodach wyborczych:

Herby - 1058 głosów (10 nieważnych):
Janusz Bartocha - 7
Krzysztof Brożyc - 168
Iwona Burek - 537
Krzysztof Olszewski - 96
Krzysztof Pilarz - 151
Jacek Rubik - 89

Olszyna - 572 głosy (7 nieważnych):
Janusz Bartocha - 4
Krzysztof Brożyc - 26
Iwona Burek - 506
Krzysztof Olszewski - 3
Krzysztof Pilarz - 15
Jacek Rubik - 11

Lisów - 944 głosy (7 nieważnych):
Janusz Bartocha - 48
Krzysztof Brożyc - 503
Iwona Burek - 378
Krzysztof Olszewski - 0
Krzysztof Pilarz - 7
Jacek Rubik - 8

Hadra - 250 głosów (2 niewazne):
Janusz Bartocha - 6
Krzysztof Brożyc - 48
Iwona Burek - 177
Krzysztof Olszewski - 0
Krzysztof Pilarz - 11
Jacek Rubik - 825 odpowiedzi na “Iwona Burek nowym Wójtem Gminy Herby!”

 1. Jacek Skubała pisze:

  Czas pokaże czy dobrze wybraliśmy. Nie głosowałem na panią, ale szanuje demokratyczne wyniki. Gratulacje i życzę powodzenia w spełnianiu obietnic. Jeżeli ich pani nie spełni, to rozliczymy się za rok przy urnie.

  • normalny pisze:

   Niby z czego nowy/a wójt ma być rozlicznany/a skoro budżet gminy na ten rok dawno został uchwalony. P. Burek to przede wszystkim ciągłość i to, że przy władzy będzie ktoś kto ma pojęcie o tym, co się w sprawach urzędu dzieje.

   btw
   czytałem przez ostatnie tygodnie to co się na tej stronie wyprawiało, komentarze, że ten i ten na pewno wygra i miałem uśmiech na twarzy. Jak widać nie po raz pierwszy okazało się, że społeczność komentująca jest niereprezentatywna i że w gminie wygrywają ci, na których najwięcej zwykłych osób chce głosować, a nie ci, którzy mają poparcie wśród tych co głośno gdakają.

   • Lis-ów pisze:

    Tylko że w gminie i w urzędzie nie dzieje się dobrze więc lepiej żeby przyszedł ktoś nowy. Ale trudno. Teraz pani Wójt ma spokój, może przed następnymi wyborami znowu na szybko coś zacznie robić. Tylko po co? I tak ludzie zagłosują za ciągłością :/

    • normalny pisze:

     to czy nie dzieje się dobrze to już bardzo sporna kwestia, porównując Gminę Herby do sąsiednich gmin, w wielu aspektach wygląda ona wręcz wzorcowo. Nieprzypadkowo Banduch mimo tego, iż był niezwykle specyficznym człowiekiem, cieszył się takim poparciem wyborców.

     A czym się kończy człowiek z zewnątrz na fotelu wójta pokazał chociażby przypadek Gminy Koszęcin, gdzie nowy wójt wybrany również w przedterminowych wyborach, przez pierwsze tygodnie zamknął się w Urzędzie, nie mając pojęcia o tym czym powinien się zająć.

     • Lis-ów pisze:

      Podaj przykłady tych wzorcowych aspektów. W mojej opinii kuleje wykorzystanie pieniędzy unijnych, drogi, chodniki, ścieżki rowerowe, wykonanie inwestycji w gminie (basen, orlik, oczyszczalnia, remonty dróg), estetyka, brak możliwości ściągnięcia inwestorów do gminy (brak terenów pod inwestycje, zła prasa), o nepotyzmie nie wspominając. Teraz dojdzie upolitycznienie. Były spotkania przedwyborcze ale mało kto się pofatygował, żeby poznać innych kandydatów i upewnić się że mają odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie żeby to wszystko ogarnąć.

 2. Ł.i pisze:

  Brawo dla Lisowa za lokalny patriotyzm :-)))

  • Robert pisze:

   Dzień dobry
   chciałbym tylko zapytać Pana redaktora czy może zrobić zestawienie , porównanie gmin do okoła gminy Herby co w nich zrobiono dla mieszkańca /takiego zwykłego jak ja/ i wtedy będziemy mieli realny powód do narzekania na władze gminy . Jako zwykły mieszkaniec byłem do tej pory zadowolony z pracy Pana Wójta.
   A że ktoś chce wskoczyć na ostatnie 1,5 roku na stołek na którym nic nie zmieni bo wszystko już jest ukierunkowane to dla mnie jest zwykły skok na kasę.
   Pozdrawiam

 3. ghy pisze:

  Lisów pokazał, że można. Szkoda, bo w naszej gminie nic się nie zmieni. Może za rok?

 4. Wyborca pisze:

  Ani za rok Nigdy się tu nic nie zmieni . No to mamy dobrą zmianę !!!! Ha ha .

 5. K.... pisze:

  A juź myślałam źe Lisów będzie mieć swojego Wójta – P. Broźyca.

 6. Patriota pisze:

  Lisów pokazał “klasę” głosując nie na swojego kandydata ale taka jest mentalność tej społeczności i póki część społeczeństwa nie odejdzie do Pana a młodzi nie zaczną chodzić na wybory nic się nie zmieni.A dzisiaj po wygranych wyborach ekipy rządzącej zapraszam radnych i Panią Wójt do obejrzenia jak wyglądają śmietniki przy blokach w Lisowie.Tylko z rana zanim ktoś zadzwoni żeby wywieźli bo cały weekend było ciekawie wszędzie te śmieci fruwały ale kto by się z Olszyn przejmował śmieciami w Lisowie.Pozdrowienia dla radnych z Lisowa i ludzi którzy na nich głosowali jesteście super ????

  • "MIESZKANIEC GMINY pisze:

   A co tu naraz mają śmieci w Lisowie koło bloków do wyborów ,a o mieszaniu w to Olszyny już nic nie pojmuję .

 7. Patriota pisze:

  Mają dużo bo po wygranych wyborach trzeba się wziąć od razu do roboty i zrobić z tym porządek.

  • "MIESZKANIEC GMINY pisze:

   Zostawmy śmieci w Lisowie i poinformujmy się wzajemnie jak głosowano w poszczególnych komisjach .
   Z jednej mam wyniki a mianowicie z Olszyny
   Burek Iwona 506 głosów
   Brożyc Krzysztof 26
   Pilarz Krzysztof 15
   Rubik Jacek 11
   Bartocha Janusz 4
   Olszewski Krzysztof 3

 8. Jacek Skubała pisze:

  Widać, że Olszyna była bardzo zmobilizowana i głosowała na nowego wójta. Upatrywałbym porażki właśnie w Olszynie i w Herbach, gdzie rzeczywiście tej kampanii nie było widać ze strony Brożyca i pozostałych kandydatów.

 9. Patriota pisze:

  Lisów podzielony jak zawsze 508 Brożyc,378 Burek jakoś tak dokładnie nie wiem reszta się nie liczy.Zresztą już dawno wiem że niektórzy ludzie w Lisowie są dziwni że “obcego” będą pod niebiosa wychwalać a swojego ziomka zgnoją że mu się odechce.Dla mnie szok że Burek tyle głosów w Lisowie dostała.Brawo Olszyna szkoda że w Lisowie nie ma takiej jedności.

 10. Kalinianka pisze:

  W Herbach to już w ogóle szok. Nie poparli swoich 🙂 jak zwykle

 11. normalny pisze:

  Śmiesznie się teraz czyta wypociny redaktora, który pisał o tym, że w Herbach o zwycięstwo powalczą Olszewski i Rubik (czwarty i piąty w tym okręgu wyborczym), a od pogody zależy czy Burek wejdzie w ogóle do drugiej tury.

 12. XXL pisze:

  Jak na tyle plakatów rozwieszonych w Herbach to Krzysztof Olszewski porażkę poniósł. Pewnie po kieszeni też trochę dostał.

 13. Mieszkaniec z Lisowa pisze:

  Chciałem poinformować tych, co tak na Lisów narzekają lub wyśmiewają itp. Okręg wyborczy w Lisowie to nie tylko sama miejscowość Lisów ale także: Chwostek, Tanina, Kolonia Lisów, pewnie też Łebki i inne mniejsze wioski wokół. I właśnie większości z tych miejscowości mieszkańcy głosowali na poprzedniego wójta, a pewnie teraz na p. Burek. Więc mowa, że Lisów podzielony czy inne sformułowania to nie pasują tutaj, nie są adekwatne do rzeczywistości. Mieszkam w Lisowie od urodzenia i znam wielu ludzi, którzy właśnie na p. Brożyca głosowali.
  Chciałem też zaznaczyć dla osób z Herbów i innych, że właśnie p. Brożyc najwięcej głosów zdobył właśnie w Lisowie. A co ciekawe, bardzo mało otrzymał z Herbów, a przecież on pochodzi z stamtąd. Według mnie to właśnie mieszkańcy z Herbów trochę zawiedli swoim wyborem. To dla mnie jest zaskakujące. Żałuję oczywiście, że nie wygrał p. Brożyc. No ale cóż, demokracja to się nazywa 🙂 Zgadzam się z “Patriota” tylko z jedną rzeczą, że ludzie młodzi powinni bardziej zaangażować się.
  Gratuluję nowemu gospodarzowi za wygraną. Może za rok mieszkańcy Gminy całej inaczej zmienią.

 14. Małgorzata zła pisze:

  Gratulacje dla Pani Iwony Burek! W końcu powiew świeżości zagości w naszej gminie! Zgromiła pozostałych kandydatów wzorcowo! Dziękujemy i życzymy jak najlepszego 1.5 roku wójtowej! 🙂

 15. hahaha pisze:

  I co panie redaktorze tej strony pomylił się pan że druga tura będzie i nikt nie osiągnie 50% a tu niespodzianka ludzie wiedzą kogo chcą i wczoraj to pokazali życzę pani Iwonie Burek powodzenia i gratuluję wygranej a reszta tylko śmiech na sali oprócz pana brożyca

 16. ziomek pisze:

  Pytanie czy Burkowa będzie wojten czy marionetki w rękach Pani M.jak ma jaja to wyśle ja na emeryture, odswierzy troche sklad ug i zacznie pracować na własny rachunek. Inaczej Pani M. Niczym prezes K nadal będzie sądzić gmina z tylnego fotela nie biorąc za nic odpowiedzialności. Może Pani Wójt w przeciwieństwie do poprzedników przeczyta kilka ważnych ustaw i będzie się do nich stosować tak min w zakresie przetargów itp

 17. stary pisze:

  A gdzież to podział się Stolarz ,alfa i omega tego forum.Czyżby umowa obejmowała tylko czas do wygrania wyborow?Pragnę przypomnieć iż podobny sposób opluwania kontrkandydatów miała partia z prawem w nazwie przed ostatnimi wyborami.Cosik ta ostatnia wizyta posła na sesji nie poszła na marne.Kto będzie wicewójtem?Cosik mi się widzi ,ze ktoś z kręgu polityki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *