zachmurzenie duże
21°
19°
czwartek
Reklama
II edycja Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego
19 lutego 2020 r. | 11:19
0

Rusza II edycja Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego. Mieszkańcy będą mogli zgłaszać swoje pomysły między 9 a 31 marca.

Zgłoszone zadania będą weryfikowane pod względem formalnym i do 30 kwietnia zostanie opublikowana lista zadań, które spełniły wymagania formalne. W maju i czerwcu departamenty merytoryczne zweryfikują wykonalność zadań pod względem prawno-technicznym. Na tej podstawie powstanie lista zadań dopuszczonych do głosowania. Głosowanie mieszkańców odbędzie się na przełomie sierpnia i września. Do końca września poznamy listę zadań zatwierdzonych do realizacji w 2021 roku. Zgodnie z założeniami mechanizmu budżetu obywatelskiego – realizacją wybranych zadań zajmie się Samorząd Województwa (budżetu obywatelski nie jest systemem dotacyjnym, w którym zgłaszający jest równoznaczny z realizatorem zadania).

W puli regionu, do którego należy powiat lubliniecki, jest 1 125 000,00 zł. Szczegóły znajdziecie na stronie bo.slaskie.pl.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *