zachmurzenie duże
-2°
-4°
czwartek
Reklama
Herby Stare
Herby solidarne z Ukrainą
04 marca 2022 r. | 11:11
0

Zwracamy się z prośbą do mieszkańców gminy o zgłaszanie - w celu stworzenia bazy danych - wszelkich form oferowanej pomocy dla uchodźców z Ukrainy - w tym możliwości zakwaterowania w wolnych lokalach - oraz przyjęcia poszkodowanych „pod swój dach”.

Trudno obecnie ocenić jak liczny może być napływ potrzebujących. Dlatego, każdy chętny mieszkaniec może już teraz zadeklarować swoją gotowość udzielenia schronienia i utrzymania. Można to zrobić poprzez skrzynkę mailową gmina@herby.pl podając nazwisko, numer kontaktowy i informację o liczbie miejsc noclegowych oraz telefonicznie pod nr 34 3574100 wew. 26 lub 16.

Dla uchodźców z Ukrainy będą potrzebne także miejsca pracy, dlatego zachęcamy także wszystkich przedsiębiorców do zgłaszania chęci pomocy.

Ponadto informujemy, że na terenie Gminy Herby został wytypowany obiekt kwaterowania dla uchodźców z Ukrainy, którym dysponuje Wojewoda za pośrednictwem Starostwa Powiatowego. Obiekt znajduje się w m. Pietrzaki (Zajazd „Złota Róża”). Osoby, które potrzebują wsparcia w zakresie zakwaterowania w tym obiekcie prosimy o kontakt z Starostwem Powiatowym w Lublińcu pod nr telefonu: 530 297 128 lub 530 119 072- numer jest czynny w godzinach pracy Starostwa. Zgłoszenia tego można również dokonać w Urzędzie Gminy Herby pod nr 34 3574100 wew. 26 lub 16. /UG/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *