zachmurzenie duże
21°
17°
czwartek
Reklama
Herby chcą do Metropolii
21 grudnia 2018 r. | 11:04
0

Cztery gminy powiatu lublinieckiego złożyły wnioski do ws. przystąpienia do Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii (GZM). Wśród gmin chcących dołączyć do Metropolii są Herby.

Teraz sprawą zajmie się sejmij i wojewoda, dopiero po pozytywnej opinii tych organów, GZM zajmie się sprawą ewntualnego poserzenia Metropolii o cztery nowe gminy: Herby, Lubliniec, Woźniki i Ciasną.

Metropolię tworzy 41 miast i gmin przemysłowego obszaru Górnego Śląska i Zagłębia Dąbrowskiego: Będzin, Bieruń, Bobrowniki, Bojszowy, Bytom, Chełm Śląski, Chorzów, Czeladź, Dąbrowa Górnicza, Gierałtowice, Gliwice, Imielin, Katowice, Knurów, Kobiór, Lędziny, Łaziska Górne, Mierzęcice, Mikołów, Mysłowice, Ożarowice, Piekary Śląskie, Pilchowice, Psary, Pyskowice, Radzionków, Ruda Śląska, Rudziniec, Siemianowice Śląskie, Siewierz, Sławków, Sosnowiec, Sośnicowice, Świerklaniec, Świętochłowice, Tarnowskie Góry, Tychy, Wojkowice, Wyry, Zabrze, Zbrosławice.

PAWEŁ GĄSIORSKIDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *