bezchmurnie
26°
23°
piątek
Reklama
Urząd Gminy w Herbach
GUS: Herby w ostatnich latach pozyskały tylko 1,34 mln zł!
02 marca 2018 r. | 09:12
7

Serwis Samorządowy Polskiej Agencji Prasowej, na podstawie danych Głównego Urzędu Statystycznego, opublikował ranking dotacji unijnych za lata 2014-2016 r. (wartość umów lub decyzji o dofinansowanie projektów realizowanych na terenach gmin w Polsce) dotyczącej perspektywy unijnej 2014-2020. Jak na tym tle wypadła gmina Herby?

Za ostatnich czasów śp. Wójta Romana Banducha gmina specjalnie nie rozkwitała. Stagnację było widać szczególnie w mniejszych sołectwach. Jak gmina wypadła w rankingu pozyskiwania środków unijnych, który przygotował GUS?

Herby w rankingu znalazły się na 1400 miejscu (na 2238 samorządów) z kwotą przyznanych środków w wysokości 1 346 119,69 zł. Dla porównania, identyczne środki pozyskały Kochanowice, Ciasna, Boronów i Koszęcin. Prawdopodobnie są to środki ze wspólnego projektu.

Jak podkreślił GUS, dane dotyczą projektów realizowanych na terenie danej jednostki samorządu terytorialnego i nie należy ich utożsamiać wyłącznie z projektami realizowanymi przez gminę czy miasto. Podane liczby odnoszą się do podpisanych umów o dofinansowanie projektów unijnych i uwzględniają koszty niekwalifikowalne. Chodzi o fundusze ze środków UE na lata 2014-2020 dostępne w ramach krajowych programów operacyjnych, takich jak PO Infrastruktura i Środowisko, a także programów regionalnych, po które mogą sięgać beneficjenci na obszarze danego województwa. W zestawieniu nie wzięto pod uwagę Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW) i PO RYBY.

Ranking możecie zobaczyć TUTAJ.

PAWEŁ GĄSIORSKI7 odpowiedzi na “GUS: Herby w ostatnich latach pozyskały tylko 1,34 mln zł!”

 1. Janusz Malcher pisze:

  co widać słychać i czuć

 2. Janusz Malcher pisze:

  jeszcze coś czy w naszej gminie za wnioski nie była odpowiedzialna nasza wójt?

 3. xyz pisze:

  Herr Malcher ile miałby Pan głosów startując na Wójta ? Pytam z czystej ciekawości 🙂

 4. Wyborca pisze:

  Roman nie musiał nic robić, Roman był wyjątkowy

 5. Banduch pisze:

  QUO VADIS Pawle Gąsiorowski? QUO VADIS? Zawsze możesz zawrócić.
  Prośba do wszystkich czytelników o modlitwę za Pawła Gąsiorowskiego o pokój i dobro w jego sercu.

  Zdrowaś Maryjo, łaski pełna, Pan z Tobą. Błogosławionaś Ty między niewiastami i błogosławiony owoc żywota twojego Jezus. Święta Maryjo Matko Boża módl się za nami grzesznymi, teraz i w godzinie śmierci naszej. Amen.

 6. Robert pisze:

  Ty który zdrowaśkami się zasłaniasz , nikt tu nie umiera i nikt zdrowasiek nie potrzebuje. Jeśli piszesz po łacinie to staraj się tłumaczyć czytelnikom o co chodzi myślisz że wszyscy są tak wszechwiedzący jak ty drogi moralisto .
  W każdym bądź razie nie przywołuj zmarłych po daremno bo to katolikowi nie wypada , i zgodnie z twoim wyznaniem daj lepiej na ofiarę za zmarłych a nie próbuj w ten sposób wpływać na opinię innych ludzi.
  Pozdrawiam

 7. Banduch pisze:

  No właśnie. ” Kto ma uszy do słuchania niechaj słucha” Coś mi się zdaje że dawno nikt się za Ciebie nie modlił. Następna Zdrowaśka w twojej intencji o radosny i pełen miłości dzień, uśmiech i pogodę ducha.

  Zdrowaś Maryjo, łaski pełna, Pan z Tobą. Błogosławionaś Ty między niewiastami i błogosławiony owoc żywota twojego Jezus. Święta Maryjo Matko Boża módl się za nami grzesznymi, teraz i w godzinie śmierci naszej. Amen.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *