zachmurzenie duże
17°
16°
czwartek
Reklama
Gmina ma ponad 1 mln zł deficytu!
15 lutego 2017 r. | 11:30
17

Wiecie, że gmina Herby ma deficyt budżetowy w wysokości 1 043 955 zł? Nie? Ja też nie widziałem, a poinformował o tym Przewodniczący Józef Kozielski na ostatniej sesji Rady Gminy Herby. Deficyt ten zostanie pokryty kolejny kredytem zaciągniętym przez gminę w wysokości 1 043 955 zł.

Pozytywną opinię w tej sprawie wydała Regionalna Izba Obrachunkowa w Katowicach.

Pozostawię to bez komentarza.

PAWEŁ GĄSIORSKI17 odpowiedzi na “Gmina ma ponad 1 mln zł deficytu!”

 1. mieszkanka pisze:

  a która gmina nie ma !, zbliżają się coraz bardziej wybory – stara metoda to zadłużyć gminę aby nikt się nie pchał do rządzenia, Chociąż w Herbach się coś robiło – jest wszystko porobione tylko to utrzymać.

 2. Stolarz pisze:

  A ile deficytu ma Gmina Blachownia i co tam jest oprócz starych familoków i dziurawych dróg ? Może porówna Pan swoją gminę “miasto” z gminą Herby ?

 3. Krystyna pisze:

  Znowu kredyt?

 4. Stolarz pisze:

  Mam wrażenie, że ta strona powstała dla Krystyny i Starego, czyli ludzi których interesują tylko negatywy. Im nie potrzebna informacja co zrobiono za te kredyty tylko sam fakt, że je zaciągnięto. Ja osobiście nie znam przedsiębiorstwa nastawionego na sukces, które nie zaciągałoby kredytów.

  • Krystyna pisze:

   To może za mało desek wyskrobałeś?

  • stary pisze:

   No to powiedz co za te kredyty zrobiono.Boisko pod drutami, zakup garbarni w Mochali,staw obok oczyszczalni w Lisowie ,drogi asfaltowe w polach w Kalinie gdy w Herbach obok stacji idzie jechać tylko traktorem ,lampy po kilka tys sztuka gdy takie same na allegro sa po700zl.Ty mowisz o placu handlowym w Herbach.według ciebie to zabłocone pole to jest targ .Skoro tak to widać gdzieś był i co widziałeś. Nie kompromituj sie

 5. Stolarz pisze:

  Widać, że masz pojęcie o biznesie jak Arab o wieprzowinie. Szkoda mojego czasu.

  • stary pisze:

   Zacznij rozróżniać pieniadze na inwestycje a pieniadze na pokrycie deficytu czyli braku kasy na bieżącą działalność ty biznesmenie zorientowany na sukces

   • Stolarz pisze:

    Przeczytaj co napisałeś i wytęż mózg. Z czego powstał deficyt omnibusie ?, ktoś coś ukradł ?. Jeśli tak to powinieneś zgłosić to do prokuratora. Jeśli nie, to nie szerz propagandy, bo deficyt ma większość Gmin jak również państwo polskie.
    Lampy na allegro hehe – pojechałeś. Stare misie wyszły z szafy, marzy im się władza. W sumie dobrze, że plujecie na to co zostało zrobione, sami sobie laurkę przed wyborami wystawiacie.

 6. Herbus pisze:

  A konkretnie o co ci chodzi Stary ?. O to, że na twoje pola nie wylano asfaltu?.
  Boisko w Lisowie było przez kogoś nadzorowane w kwestiach budowy i pozwoleń, więc miej pretensje do osób które się na tym teoretycznie powinny znać. Wójt w tym przypadku nie musiał się znać na wymogach bezpieczeństwa – ale dostawał po głowie przez takich jak ty. Garbarnia w Mochale to temat nie na twoją głowę. Nawet jeśli tłumaczyłbym ci 2 h to i tak byś nie zrozumiał, bo skoro nie rozumiesz, że dziury koło dworca to nie własność gminy to o czym można z tobą dyskutować (może ja też mam przyjechać do ciebie naprawić twoje dziury w płocie ?). Co do stawu na Lisowie to się zgodzę z jednym – nie należała się Lisowowi żadna taka inwestycja, bo już jeden staw tam jest (był) i został doszczętnie zgnojony przez tamtejsze władze PZW. Wystarczy jechać na Olszynę aby zrozumieć różnicę.
  Pozostałą cześć wypocin odnośnie targu nie komentuje bo z tego co widzę nie kumasz co to ironia.

  • stary pisze:

   Wielce szanowny mieszkańcu osady Herby.Nie wiem czy byłbym godny tych 2h tłumaczeń toteż z ogromnym żalem muszę niestety odpuścić rozmowę z tak kulturalnym i wszechstronnie utalentowanym człowiekiem.Ja skromny chłopina płacący stosunkowo duże podatki na rzecz Gminy wymagam jedynie by te pieniądze nie były marnowane,by każda dosłownie każda złotówka była wydatkowana z sensem i miała pokrycie w cenach rynkowych.Chciałbym wiedzieć też czemu niektóre inwestycje grożą karami i kto za tym stoi by w przyszłości ludzi tych nie dopuścić do rządzenia(boisko Lisów).W naiwności swojej chciałbym wiedzić co Gmina zrobi z wysypiskiem w Mochali,gdzie są ci inwestorzy,którzy wręcz marzyli o zakupie tej nieruchomości.Targowisko w Herbach to faktycznie ironia i parodia.Drogi w polach -oceń sobie sam sens gospodarczy tej inwestycji.Co do stawu w LIsowie to widzę Cię w kostiumie płetwonurka jak zanurzasz się w odmętach zgniłozielonej wody szukając ucieczki od komarów i smrodu oczyszczalni.Z tym miłym widokiem żegnam i mam nadzieję na kolejne ekscytujące Twoje wpisy
   ,

 7. Herbus pisze:

  Nie przejmuj się, przyjdzie nowe, będzie lepiej. Stosunkowo “wysokie podatki”, które dziś płacisz zostaną zwiększone aby w przyszłości nie dochodziło do deficytu w gminie i abyś nie musiał marudzić. Każda wydana złotówka będzie też z tobą konsultowana – od tak, żebyś nie miał pretensji i nie wylewał pomyj na portalach internetowych. Wedle twoich zaleceń nowi urzędnicy zapewne założą też gminne konto na allegro, aby sprawnie i nie drogo realizować przyszłe inwestycje gminne. Asfalt będzie płaski, gładki i tylko tam gdzie wskażesz, a oczyszczalnie gminne będą trącić jaśminem od czego komarom odejdzie chęć na kąsanie. Wszystko to już niebawem, musisz tylko uzbroić się w cierpliwość oraz zawierzyć gminę pod opiekę opaczności Bożej.
  Tak przy okazji – Osada wbrew pozorom może być wsią, miejscowością, miastem ! (patrz definicja), a do tego o niebo lepiej brzmi niż przysiółek Lisów.

 8. stary pisze:

  No i witam szanownego Pana w piękny niedzielny dzień.Miałem taką nadzieję , że w jakiś merytoryczny sposób odniesiesz się to tego co napisałem.A tu guzik.Musisz zrozumieć jedno że styl rządzenia i szacunek do ludzi winny cechować każdego kto przejmuje władzę. Demokracja to w swoim zamierzeniu władza ludu czyli nas.My kogoś wybieramy na swojego przedstawiciela w nadziei,że będzie mądrze i uczciwie rządził tym co mu daliśmy.To my liczymy na to ,że ze swoich podatków nie będziemy pokrywać przejsciowych deficytów czy też kosztów asfaltowych dróg gdzieś na końcu świata.Otwórz oczy i popatrz choćby na Boronów czy Konopiska i popatrz na centrum Herb.I nie pisz nic o basenie jako sukcesie czy też fotowoltanice,poczytaj o kosztach a potem zamilcz.My nie jesteśmy gminą bogatą a takie bezmyślne projekty powodują jedynie zastój. I to byłoby na tyle.Nie jestem mieszkańcem WSI Lisów chociaż Lisów szczyci się historią sięgającą XIII wieku

 9. stary pisze:

  Cholera zapomniałem.Ot starość .Wrodzona złośliwość nie pozwoli zapomnieć o tym kwiatku.Opaczność w sensie jakim użyłeś pisze się inaczej chyba ,że ma tak być .Wtedy znaczy na opak,wspak.Wnioski sam sobie wyprowadz.

 10. Herbus pisze:

  Jeśli nie wychwyciłeś merytoryki w moim wpisie to trudno (ponawiam prośbę – zerknij co to ironia).
  Co takiego jest w Boronowie i Konopiskach czego w Herbach nie ma i o jakim zastoju piszesz ?, bo ja zastoju nie widzę – wręcz odwrotnie (gmina w pełni zwodociągowana i skanalizowana, posiada 2 własne oczyszczalnie i stację uzdatniania wody, wszystkie budynki należące do gminny są wyremontowane i termo-zmodernizowane, wykonano pełną gazyfikację gminy itd itd. Zachęcam do przeczytania obszernego dokumentu pod tytułem Strategia Rozwoju Gminy Herby na lata 2016-2025. No chyba że ty wolisz rondo na środku gminy, dwie rzeźby koło szkoły jak w zajefajnym Boronowie. Co do Konopisk też nie widzę w czym przewyższają Gminę Herby – straganami z gajerami ? Wymień choć jedną inwestycję, której brak w Herbach – tylko błagam nie pisz o ławkach, drzewkach i chodnikach bo to nie inwestycje na miarę tych poczynionych w Herbach a jedynie malowanie trawy na zielono. Jeśli chodzi ci o upiększanie centrum Herbów to powiem wprost – wygodniej żyć nie będziemy za sprawą takich inwestycji.
  Na koniec kilka słów na temat demokracji – w demokracji wybiera większość i ta większość powierza rządzenie za które rządzący odpowiada. Skoro odpowiada to i podejmuje decyzje wg swojego uznania, a nie uznania mniejszości która wielokrotnie z kretesem przegrywała wybory. Jak rozumiem Ty byś chciał żeby rządzący zawsze postępowali uczciwie i wg twojego schematu. Muszę cię zmartwić – nic takiego nie nastąpi, więc proponuje wyprowadzić się do Boronowa lub Konopisk, tam przynajmniej usiądziesz sobie na ławeczce aby obserwować samochody.
  Co do opatrzności masz rację – niestety nigdy nic nie zawierzałem pod opatrzność więc pewnie stąd błąd.

 11. Stolarz pisze:

  No to Stary pojechałeś porównując Konopiska do Herbów, szczególnie mając na uwadze te 3,3 mln zł odsetek które zapłacili na przełomie ostatnich 6 lat. Przypomnę, Herby w tym okresie zapłaciły 1,3 mln zł. No i pytanie zasadnicze, co Konopiska mają oprócz tych odsetek. O Boronowie nie pisze bo porównywać nie ma co.

 12. Kiniek pisze:

  Proszę nie robić “literówek”w tekście i poprawić składnię oraz interpunkcję! Tego nie da się czytać! A która gmina nie ma deficytu? Proszę taką wskazać… 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *