pochmurnie
14°
13°
środa
Reklama
istock
Gmina Herby jako jedyna z powiatu nie przystąpiła do Programu Czyste Powietrze!
10 września 2021 r. | 12:00
0

Polski Alarm Smogowy, na podstawie danych z NFOŚiGW, opublikował listę gmin, które nie zgłosiły się do Programu Czyste Powietrze. W Programie Czyste Powietrze mieszkańcy danej gminy mogą otrzymać do 30 tys. zł na wymianę starych pieców na paliwo stałe na ekologiczne źródła ciepła, instalację centralnego ogrzewania lub ciepłej wody użytkowej, wentylację mechaniczną, mikroinstalację fotowoltaiczną czy ocieplenie domów oraz wymianę okien i drzwi (koszty materiałów i robocizny).

Wsparcie można otrzymać na na projekty zakończone, w trakcie realizacji lub jeszcze nierozpoczęte. Pamiętaj jednak, że rozliczeniu podlegać będą koszty poniesione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed złożeniem wniosku.

Wśród gmin, które nie dołączyły do programu jest jedna z powiatu lublinieckiego. To gmina Herby.

Wnioski wyciągnijcie sami.

PAWEŁ GĄSIORSKIDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *