zachmurzenie małe
23°
20°
poniedziałek
Reklama
Dziś będą “suszyć” w Herbach!
05 stycznia 2018 r. | 10:44
0

Kierowcy uważajcie w Herbach. Lubliniecka Policja zamierza dziś przetestować właśnie w gminie Herby nowe urządzenie do pomiaru prędkości - dowiedziałem się nieoficjalnie. Akcja "Prędkość" trwa na terenie całego kraju od wczesnych godzin rannych. Przez kilkanaście godzin mundurowi kontrolować będą czy kierowcy stosują się do ograniczeń prędkości. W tym celu wykorzystane zostaną wszystkie dostępne urządzenia do pomiaru prędkości. Po raz pierwszy policjanci skorzystają również z urządzeń TruCAM. Wyeliminowanie z jazdy tych, którzy mają "ciężką nogę" z pewnością przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Do ogólnopolskiej akcji "Prędkość" włączyli się również lublinieccy policjanci. Patrole biorące udział w działaniach pełnią służbę w miejscach newralgicznych, gdzie dochodzi do dużej liczby zdarzeń drogowych. Po raz pierwszy podczas działań stróże prawa skorzystają z nowoczesnych mierników prędkości TruCAM, których oficjalna prezentacja miała miejsce wczoraj. Celem akcji jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania przepisów dotyczących prędkości oraz ograniczenie liczby osób zabitych w wypadkach drogowych. Policjanci będą także weryfikowali stan trzeźwości kierowców, sprawdzali wyposażenie samochodu oraz wymagane dokumenty. Na pobłażanie nie mogą liczyć także kierujący oraz pasażerowie, którzy nie będą korzystać z pasów bezpieczeństwa oraz ci, którzy nieprawidłowo będą przewozić dzieci. /Śląska Policja/

 Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *