zachmurzenie małe
19°
15°
czwartek
Reklama
Dzielnicowy z Herb z wizytą w przedszkolu
30 października 2023 r. | 09:05
0

W czwartkowy poranek dzielnicowy asp.szt. Adam Cierpiał, odwiedził dzieci z przedszkola w Herbach. Podczas spotkania omówił zasady bezpieczeństwa w domu i przedszkolu, a także jak prawidłowo przechodzić na druga stronę jezdni.

W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych mieszkańców gminy Herby dzielnicowy z tego rejonu odwiedził przedszkolaków z przedszkola w Herbach. Podczas spotkania omówiono najważniejsze zasady bezpieczeństwa podczas pobytu w przedszkolu, jak również w domu. Policjant przypomniał również dzieciom o zasadach poruszania się po drodze, przypominał o potrzebie jazdy w fotelikach oraz zapiania pasów bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem.

Zostały omówione zasady postępowania ze zwierzętami oraz jak się zachować, kiedy mamy do czynienia z nieznanym zwierzęciem. Dzieci prezentowały bezpieczną pozycję tzw. żółwika, która powinna być stosowana podczas ataku agresywnego psa.

Przedszkolaki chętnie odpowiadały na pytania policjanta, na wszystkie z nich padały prawidłowe odpowiedzi. Uwieńczeniem spotkania było wspólne zdjęcie. /KPP w Lublińcu/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *