słabe opady deszczu
17°
15°
czwartek
Reklama
Działania „Kontrola drogowa PIESZY”
21 sierpnia 2018 r. | 11:06
0

Dzisiaj na terenie powiatu drogówka prowadzi działania pn. „Kontrola drogowa - Pieszy”. Podstawowym ich celem jest zwiększenie bezpieczeństwa pieszych, a także kontrola stosowania się przez nich do obowiązujących przepisów ruchu drogowego. Do pieszych apelujemy o rozważne, zgodne z przepisami zachowanie na drodze.

Od 9.00 lubliniecka drogówka prowadzi działania „Kontrola drogowa - Pieszy”. Mają one na celu zwiększenie bezpieczeństwa pieszych oraz uświadomienie kierującym samochodami, że oni również są pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego. W kilku wytypowanych punktach miasta policjanci prowadzą wzmożone kontrole. Mundurowi zwracają szczególną uwagę na korzystanie przez pieszych z przejść oraz sposób poruszania się na odcinkach dróg bez wydzielonych chodników.

Piesi najczęściej popełniają wykroczenia w sytuacjach:

  • przechodzenie przez jezdnię w miejscach niedozwolonych, zza występującej przeszkody, w tym także wtargnięcie na jezdnię wprost pod nadjeżdżający pojazd,
  • brak elementów odblaskowych przez pieszych poruszających się po zmierzchu poza obszarem zabudowanym
  • niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej
  • poruszanie się po niewłaściwej stronie jezdni.

Najczęstsze wykroczenia kierowców, którzy nie stosują się do przepisów wobec pieszych:

  • nieustąpienie pierwszeństwa pieszym na przejściach dla pieszych
  • wyprzedzanie na przejściach dla pieszych i bezpośrednio przed nimi
  • omijanie pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu
  • nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu podczas cofania.

Apelujemy do pieszych aby używali różnego rodzaju odblasków. Zadbajmy o nasze i dzieci bezpieczeństwo. Po zmierzchu, kierowcy znacznie wcześniej będą mogli zauważyć osobę mającą na sobie element odblaskowy.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *