bezchmurnie
26°
23°
piątek
Reklama
policja.pl
Dwóch Mieszkańców Lisowa odpowie za kilkanaście włamań
28 maja 2017 r. | 13:20
0

Lublinieccy kryminalni ustalili i zatrzymali dwie osoby podejrzane o kilkanaście włamań, do których w ostatnich miesiącach doszło na terenie Powiatu Lublinieckiego. Łupem włamywaczy padły przede wszystkim elektronarzędzia i narzędzia. Decyzją prokuratora, mężczyźni pozostaną pod policyjnym dozorem.

W minionych miesiącach lublinieccy policjanci odnotowali kilkanaście włamań, do których doszło w miejscowościach Głąby, Lisów, Pawonków, Lubockie, Piłka oraz Rzyce. Zebrane przez kryminalnych informacje i zabezpieczone na miejscach zdarzeń ślady, pozwoliły śledczym na ustalenie danych i zatrzymanie sprawców, którymi okazali się dwaj mieszkańcy Lisowa, w wieku 23 i 33 lat. Przestępcy włamywali się do domków letniskowych oraz pomieszczeń gospodarczych i garaży. Łupem włamywaczy padły między innymi elektronarzędzia, narzędzia, grzejnik, rower oraz inne przedmioty stanowiące wyposażenie pomieszczeń. Wartość strat łącznie oszacowano na kwotę około 30 000 zł. Złodzieje usłyszeli zarzuty i decyzją prokuratora pozostaną pod policyjnym dozorem. Za popełnione przestępstwa grozi im teraz 10 lat więzienia. /KPP w Lublińcu/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *