bezchmurnie
18°
12°
wtorek
Reklama
https://www.facebook.com/fotografiakatarzynaledwon
Druhowie OSP bez podwyżki ekwiwalentu pieniężnego. Rada utrzymała stawki z 2022 roku
29 grudnia 2023 r. | 11:51
2

Rada Gminy Herby podjęła uchwałę w sprawie ustalenia wysokości ekwiwalentu pieniężnego dla strażaków ratowników oraz kandydatów na strażaków ratowników Ochotniczych Straży Pożarnych mających siedzibę na terenie Gminy Herby.

Niestety, rada nie podniosła stawki dla druhów OSP. Mimo iż inflacja jest bardzo wysoka, pensja minimalna poszła do góry, druhowie z OSP z gminy Herby mają te same stawki co w latach ubiegłych, tj. 25 zł i 10 zł.

PAWEŁ GĄSIORSKI2 odpowiedzi na “Druhowie OSP bez podwyżki ekwiwalentu pieniężnego. Rada utrzymała stawki z 2022 roku”

  1. Druh pisze:

    Nie słyszałem negatywnych głosów w tej kwestii od żadnego druha z terenu Gminy. Sam jestem członkiem jednego z OSP z terenu naszej Gminy i uważam, że jest ok.

    1
    1
  2. Januszex pisze:

    Przedsiebiorcy,którzy maja dylemat i nie chca dać podwyżek swoim pracownikom nie produkują na rynek Polski.Każdy przedsiębiorca,produkujący na rynek Polski powinien być SZCZESLIWY i dać podwyżkę praconikom POWYŻEJ USTAWOWEJ o 200%,ponieważ to spowoduje WZROST KONSUMPCJII,WIĘKSZY ZBYT i POPYT,tak jest w ANGLII,NIEMCZECH,NORWEGII itd…Dobrze ZARABIAJĄCY PRACOWNIK utrzymuje własnego pracodawcę i Państwo! W Polsce jest kiepsko z POZYTYWNYM MYŚLENIEM pracodawców.TU ROBI SIĘ WSZYSKO KOSZTEM PRACOWNIKA! Polska to DZIADOSTWO ZAROBKOWE.Ogonek cywilizacjii,wyzysk.Nic wiecej.Wstyd! Ciekawe, że większośc cen jest porównywalna z zachodnimi, pensje mamy dwukrotnie niższe niż na zachodzie i tam firmy funkcjonują z zyskiem przy wyższych placach, a januszowi wyzyskiwaczowi się nie opłaca i wiecznie niezadowolony 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *