zachmurzenie duże
24°
23°
piątek
Reklama
fot. CBA
CBA zatrzymało kolejne dwie osoby w związku ze sprawą w UG Herby
23 października 2019 r. | 09:07
1

Agenci katowickiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali we Wrocławiu i Oławie kolejne dwie osoby działające w zorganizowanej grupie przestępczej i uwikłane w korupcyjny proceder. Były one zatrudnione w podmiotach skupionych wokół zatrzymanego wcześniej do sprawy przedsiębiorcy.

Ustalenia śledczych wskazują, że zatrzymani oferowali włodarzom gmin: Panki, Herby i Opatów pomoc przy zdobywaniu środków z Unii Europejskiej, w zamian za wygrywanie przetargów na szkolenia dla szkół i przedszkoli.

Działania grupy doprowadziły do strat samorządowców sięgających blisko 3 mln zł.

Zatrzymani usłyszą zarzuty w Prokuraturze Regionalnej w Katowicach.

Pierwsze zatrzymania do tej sprawy miały miejsce 1 października br. Wówczas funkcjonariusze Biura zatrzymali 9 osób. /CBA/Jedna odpowiedź do “CBA zatrzymało kolejne dwie osoby w związku ze sprawą w UG Herby”

  1. yt pisze:

    ciekawe kto od nas donióśł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *