zachmurzenie duże
24°
23°
piątek
Reklama
fot. CBA
CBA zatrzymało dziewięć osób w związku ze sprawą w Urzędzie Gminy Herby
02 października 2019 r. | 09:41
0

Katowicka delegatura CBA, zatrzymała dziewięciu członków zorganizowanej grupy przestępczej działającej w kilku gminach na terenie Polski. Wskutek ich działań gminy były narażone na znaczne straty finansowe. Dotyczy to między innymi gminy Herby.

Zatrzymanie dziewięciu osób potwierdził w rozmowie z naszą redakcją rzecznik CBA Temistokles Brodowski. Jak wynika z jego słów doszło do przeszukania mieszkań zatrzymanych osób, gdzie zabezpieczono dowody przestępstw, ponadto śledczy ustalili, że zatrzymani oferowali włodarzom gmin – Panki, Herby i Opatów – pomoc przy zdobywaniu środków z unijnych funduszy. W zamian za to mieli wygrywać przetargi na tzw. projekty miękkie. Chodzi o szkolenia dla szkół i przedszkoli.

Takie działania naraziły samorządy na straty blisko 3 mln zł. Prokuratura Regionalna w Katowicach przedstawi zatrzymanym zarzuty działania na szkodę gmin, prania brudnych pieniędzy, fałszowania dokumentów, prawdopodobnie pojawią się też inne związane z korupcją. CBA nie wyklucza kolejnych zatrzymań w tej sprawie.

JAROSŁAW BRZĘCZEK
Klobucka.plDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *