bezchmurnie
26°
23°
piątek
Reklama
Będzie obwodnica Herbów?
12 lutego 2020 r. | 10:41
0

Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad oraz Minister Infrastruktury poinformowali o zamiarze wybudowana obwodnicy Herbów i Blachowni. Budowa obwodnicy ma się rozpocząć w 2024 roku.

Obwodnica ma na celu wyprowadzenie ruchu tranzytowego, jaki przejeżdża przez Blachownię i Herby w związku z sąsiedztwem nowo wybudowanej autostrady A1 obiegającej Częstochowę. Według GDDKiA przyszłości odcinek ten będzie kluczowy z uwagi na połączenie A1 z planowaną drogą ekspresową S11.

Dzięki tym działaniom ma nastąpić poprawa bezpieczeństwa mieszkańców (odcinek ten charakteryzuje się stosunkowo dużą liczbą wypadków, jaka miała miejsce w ostatnich latach), odciążenie układu komunikacyjnego i zwiększenie przepustowości w tych miastach. Inwestycja poprawi również warunki i bezpieczeństwo przejazdu dla ruchu dalekobieżnego i regionalnego na odcinku drogi krajowej nr 46 od Lublińca do Częstochowy.

PAWEŁ GĄSIORSKIDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *