pochmurnie
14°
13°
środa
Reklama
Będzie obwodnica Herbów!
02 września 2020 r. | 10:54
0

Wczoraj Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Katowicach potwierdziła, że obwodnica Blachowni i Herbów w ciągu drogi krajowej nr 46 powstanie do 2028 roku.

Inwestycja ta jest na etapie ogłoszenia przetargu na opracowanie Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowego z elementami Koncepcji Programowej oraz materiałów do wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach planowane. Sam przetarg planowany jest na przełomie października i listopada 2020 r. Zadanie przewidziano do realizacji w formule „Projektuj i buduj” w latach 2025-2028.

Podstawowym celem budowy obwodnicy miejscowości Blachownia i Herby jest wyprowadzenie ruchu tranzytowego, jaki przejeżdża przez te miejscowości. W przyszłości odcinek ten będzie kluczowy z uwagi na połączenie autostrady A1 z planowaną drogą ekspresową S11. Przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców, bowiem w ostatnich lata na tym odcinku ten dochodziło do licznych zdarzeń drogowych oraz odciąży istniejący układ komunikacyjny. Inwestycja poprawi również komfort i warunki przejazdu dla ruchu dalekobieżnego i regionalnego na drodze krajowej nr 46 od Lublińca do Częstochowy.

PAWEŁ GĄSIORSKIDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *