zachmurzenie małe
23°
22°
poniedziałek
Reklama
Zakład Karny w Herbach
Andrzej Gołota w Herbach
15 września 2017 r. | 09:01
0

Dzięki staraniom funkcjonariuszy Zakładu Karnego w Herbach w planach sportowca, podczas pobytu w Polsce, znalazło się również spotkanie z osadzonymi przebywającymi w tej jednostce.

Po entuzjastycznym powitaniu, Andrzej Gołota udzielał odpowiedzi na pytania zadawane przez osadzonych. Życzył im , aby opuścili to miejsce i nigdy tu nie wracali, bo nie warto tracić życia. Wskazał również, że trzeba szanować każdego, także strażników więziennych. Wśród gości był również znany częstochowski pięściarz i zawodnik mieszanych sztuk walki - Marcin Najman oraz Adam Koprowski - sportowiec pochodzący również z Częstochowy. Andrzej Gołota jest przykładem, że tylko konsekwentna praca i ciężkie treningi pozwalają osiągnąć sukces. Jak mówi łacińska sentencja: „w zdrowym ciele zdrowy duch”. Dlatego warto promować zdrowy tryb życia poprzez aktywność fizyczną. Wystarczą dobre chęci, systematyczność ... i może jeszcze sportowy strój – żeby było wygodnie. Nie można pominąć przemożnej roli sportu, jako jednego z elementów resocjalizacji.

Uprawianie dyscyplin sportowych powoduje równoległe doskonalenie sił fizycznych i psychicznych, przede wszystkim cech woli i charakteru, zasad moralnych i umiejętności taktyczno- koncepcyjnych. Niezwykle istotne są również takie cechy sportu, jak dobrowolność uczestnictwa oraz podporządkowanie się regułom gry, w tym i etycznej zasady „fair play”. /Zakład Karny w Herbach/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *