bezchmurnie
17°
12°
wtorek
Reklama
Policja złapała seryjnego podpalacza, który działał na terenie Lisowa
24 listopada 2021 r. | 11:26
0

Policjanci z Lublińca zatrzymali 22-latka podejrzanego o serię podpaleń, do których doszło na terenie Lisowa w gminie Herby. Zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie sprawcy 5 zarzutów, za które grozi mu kara do 10 lat więzienia. Sąd aresztował go na 2 miesiące.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu zatrzymali sprawcę serii podpaleń, które miały miejsce w Lisowie. Jak ustalili śledczy prowadzący sprawę, zatrzymany 22-latek jest odpowiedzialny między innymi za podpalenie budynku gospodarczego usytuowanego przy ulicy Częstochowskiej w Lisowie, jak również inne pożary, do których doszło na terenie Lisowa.
W wyniku przeprowadzonych czynności dochodzeniowych i operacyjnych lublinieccy śledczy zebrali materiał dowodowy, który umożliwił ustalenie i zatrzymanie seryjnego podpalacza. Po zatrzymaniu 22-letni mieszkaniec gminy Herby został doprowadzony do lublinieckiej prokuratury, gdzie usłyszał łącznie 5 zarzutów. Na wniosek policjantów i prokuratora sąd aresztował go na 2 miesiące. Za popełnione przestępstwa mężczyźnie grozi kara nawet do 10 lat więzienia. /KPP w Lublińcu/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.