zachmurzenie duże
17°
15°
czwartek
Reklama
Policja złapała podpalacza z Lisowa
04 marca 2019 r. | 09:00
0

Zaledwie kilku dni potrzebowali policjanci Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu na ustalenie i przedstawienie zarzutów sprawcy podpalenia kontenerów na odpady w Lisowie. Zdarzenie miało miejsce w dniu 19 lutego w późnych godzinach nocnych. Teraz 19-letniemu mieszkańcowi Lisowa grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

O tym, że palą się pojemniki na odpady znajdujące się w Lisowie na ulicy Szkolnej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym dyżurny lublinieckiej komendy Policji został poinformowany 19 lutego, po godzinie 23. Natychmiast na miejsce udał się policyjny patrol. Ustalono, iż spaleniu uległo 6 pojemników na śmieci należących do gminy Herby, a wartość strat wyceniono na ponad 4 tys. złotych. Lublinieccy śledczy od razu podjęli działania zmierzające do wyjaśnienia wszystkich okoliczności zdarzenia i ustalenia ewentualnego sprawcy podpalenia. W sprawę zaangażował się również dzielnicowy Lisowa asp. szt. Paweł Garbala, którego znajomość terenu i jego mieszkańców okazała się bardzo pomocna.

Mundurowi zebrali w bardzo szybkim czasie materiał dowodowy, który pozwolił na ustalenie potencjalnego sprawcy podpalenia. Okazał się nim 19-letni mieszkaniec Lisowa, który przyznał się do zarzucanego mu czynu. Teraz za swoje postępowanie odpowie przed sądem. /KPP w Lublińcu/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *