zachmurzenie duże
22°
18°
czwartek
Reklama
policja.pl
Policyjny pościg w Lisowie
06 maja 2020 r. | 12:51
0

Nawet 5 lat więzienia grozi mężczyźnie, który kierując pojazdem nie zatrzymał się do policyjnej kontroli w Lisowie. Stróże prawa ruszyli za nim w pościg i zatrzymali go w miejscowości Tanina. Okazało się, że 20-latek uciekał przed policją ponieważ nie miał prawa jazdy.

W sobotę 2 maja funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego lublinieckiej komendy prowadzili kontrole prędkości na drodze krajowej nr 46 w Lisowie. Krótko po godzinie 19, za pomocą laserowego miernika prędkości zarejestrowali nadjeżdżający z kierunku Częstochowy samochód osobowy marki Mazda, który w obszarze zabudowanym poruszał się z prędkością 72km/h. Na wyraźny sygnał do zatrzymania pojazdu wydany przez policjantów kierujący japońskiego auta najpierw zwolnił, a następnie gwałtownie przyspieszył i zaczął uciekać w kierunku Lublińca. Policjanci natychmiast podjęli pościg używając sygnałów błyskowych i dźwiękowych. Ostatecznie ucieczka zakończyła się w miejscowości Tanina, gdzie uciekinier zatrzymał swój pojazd.

Jak się okazało, zatrzymany 20-letni mieszkaniec powiatu częstochowskiego uciekał, ponieważ nie posiadał prawa jazdy, a pojazd nie miał polisy OC. Dodatkowo po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych okazało się, że w ostatnim czasie kierujący był już kilka razy karany za to wykroczenie. Wobec tych faktów, tym razem nie skończyło się na mandacie. Za jazdę bez uprawnień, przekroczenie prędkości i niezatrzymanie się do kontroli mężczyzna stanie przed sądem. Jego pojazd został odholowany na policyjny parking, a w związku z brakiem ważnej polisy OC funkcjonariusze sporządzili informacje do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. /KPP w Lublińcu/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *