bezchmurnie
29°
26°
piątek
Reklama
Ekstremalna Droga Krzyżowa w Lisowie
23 lutego 2024 r. | 09:00
0

Ruszyły zapisy do Ekstremalnej Drogi Krzyżowej w Lisowie, która odbędzie się 22 marca. Trasa będzie liczyć 41 km.

Trasa Matki Bożej Matki Kościoła przebiega przez wszystkie miejscowości należące do Parafii Lisów oraz okoliczne wioski. Zaczyna się i kończy przy Kościele Matki Bożej Matki Kościoła w Lisowie. W większości trasa przebiega drogami asfaltowymi, pozostała część to drogi polne i leśne.

W czasie Ekstremalnej Drogi Krzyżowej obowiązuje Reguła Milczenia, idziemy w ciszy i skupieniu. Poruszamy się w zwartych grupach maksymalnie do 10 osób.

Podczas Ekstremalnej Drogi Krzyżowej należny zachować szczególną ostrożność i przestrzegać zasad ruchu drogowego (przemieszczamy się chodnikiem lub lewą stroną drogi). Poruszając się po drogach publicznych pieszy ma obowiązek stosować elementy odblaskowe. Zalecane jest posiadanie latarki (najlepiej czołowej) i wymiennych baterii. Proszę zachować szczególną ostrożność przy przechodzeniu przez drogę krajową nr 46.

Poinformuj swoich bliskich o uczestnictwie w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej. W razie niemożności kontynuowania trasy jest wiele miejsc, w które można bezpiecznie podjechać samochodem.

Każda osoba bierze udział w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej na własną odpowiedzialność, a uczestnicy, którzy nie ukończyli 18 roku życia mogą pójść na EDK tylko pod opieką osób dorosłych.

Niezbędne wyposażenie: latarka (najlepiej czołowa) + dodatkowe baterie, kamizelka odblaskowa, naładowany telefon z wgraną aplikacją EDK, wydrukowana mapa trasy, odpowiedni ubiór i obuwie, jedzenie i picie.

Trasa prowadzi w większości drogami asfaltowymi. Zawiera jednak odcinki typowo leśne, gdzie łatwo się zgubić i spotkać zwierzynę leśną.

Zapisy TUTAJ.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *