zachmurzenie duże
21°
19°
czwartek
Reklama
Dożynki gminne w Lisowie
07 września 2018 r. | 10:13
0

W Sołectwie Lisów odbyły się Gminne Dożynki. Starostami dożynek było małżeństwo z miejscowości Głąby Krystyna i Emil Vogiel. Starostwie przekazali dorodny chleb na ręce gospodarzy Dożynek: Iwony Burek – Wójta Gminy Herby i Józefa Kozielskiego – Przewodniczącego Rady Gminy Herby.

Po przekazaniu chleba wszyscy zebrani uformowali barwny korowód dożynkowy, który udał się do miejscowego kościoła gdzie została odprawiona uroczysta msza dziękczynna. W korowodzie z Gospodarzami Dożynek i Starostami Dożynek na czele, szły przepięknie ubrane w ludowe stroje trójki z poszczególnych sołectw, które niosły pełne kosze darów ziemi, następnie członkowie zespołów Lisowianki i Złota Jesień, Radni Gminy i Powiatu, zaproszeni goście oraz poczty sztandarowe jednostek ochotniczych straży pożarnych, liczni rolnicy i mieszkańcy gminy. W pięknie udekorowanym przez mieszkańców Sołectwa Chwostek kościele Gospodyni Dożynek złożyła chleb na ołtarzu, a przedstawiciele wszystkich sołectw w gminie kosze z darami przed ołtarzem. Mszę świętą odprawił oraz przepiękną homilię wygłosił Proboszcz Parafii w Lisowie ks. Kazimierz Bartosik. Po powrocie korowodu z kościoła Wójt powitała wszystkich przybyłych i zaprosiła do wspólnego świętowania. Tradycyjnie Gospodarze Dożynek poczęstowali wszystkich obecnych poświęconym chlebem. Pogoda w tym dniu bardzo nam dopisała co przyczyniło się do licznego udziału mieszkańców w imprezie.

Wszyscy zebrani mogli częstować się dożynkowym kołaczem oraz kawą i herbatą. Część artystyczną rozpoczęły zespoły Lisowianki, Złota Jesień, a następnie wystąpiły dzieci z Zespołów Szkolno-Przedszkolnych w gminie. Dzieci zaprezentowały przebogaty repertuar. Od własnych aranżacji popularnych przebojów po występ w gwarze śląskiej oraz występy najmłodszych w pięknym tańcu. Bardzo podobał się występ grupy tanecznej Grand Seven oraz orkiestry dętej ze Świbia „Blaskapelle” a także zespołu „Bajery”, który porwał znaczą część zebranych do tańca. Dla urozmaicenia części artystycznej wystąpili karatecy z Herbowskiego klubu Oyama Karate. Na zakończenie uroczystości dożynkowych już przy zapadającym zmroku odbył się pokaz taneczny ognia w wykonaniu „Indigo Show Fireshow”. Tak udana uroczystość nie odbyłaby się gdyby nie zaangażowanie wielu osób. Szczególne podziękowania kieruję do p. Sołtys, Rady Sołeckiej i mieszkańców Sołectwa Lisów za przepiękne przygotowanie wystroju sołectwa, mieszkańcom Sołectwa Chwostek za wspaniałe udekorowanie kościoła oraz Dyrekcji i pracownikom Szkoły. Wszystkim, którzy uczestniczyli w uroczystościach składam serdeczne podziękowania za obecność. /UG Herby/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *