zachmurzenie duże
21°
19°
czwartek
Reklama
Tragiczny wypadek na drodze z Chwostka do Koszęcina
29 lipca 2019 r. | 10:02
0

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu pod nadzorem lublinieckiej Prokuratury wyjaśniają dokładne okoliczności śmiertelnego wypadku, do którego doszło na odcinku drogi prowadzącej z miejscowości Chwostek do Koszęcina. Ze wstępnych ustaleń wynika, że podczas włączania się do ruchu kierowca samochodu Renault nie udzielił pierwszeństwa przejazdu motocykliście, doprowadzając do wypadku. Niestety śmierć poniósł kierowca jednośladu.

Do zdarzenia doszło 25 lipca około godziny 16 na drodze powiatowej z Chwostka do Koszęcina, w rejonie miejscowości Droniowice. Ze wstępnych ustaleń policjantów z lublinieckiej drogówki wynika, że podczas włączania się do ruchu z drogi podporządkowanej, 29-letni kierowca samochodu Renault nie udzielił pierwszeństwa przejazdu 23-letniemu motocykliście, doprowadzając do tragicznego w skutkach wypadku.

Na miejscu czynności prowadzili policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego i technik kryminalistyki z KPP Lubliniec pod nadzorem Prokuratora Rejonowego. Dokładne przyczyny i okoliczności tragicznego zdarzenia będą wyjaśnione w toczącym się postępowaniu.

Lubliniecka Policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego, pieszych, rowerzystów i zmotoryzowanych o zachowanie wszelkich środków ostrożności na drodze, a w szczególności o przestrzeganie przepisów dotyczących ograniczeń prędkości, zachowanie rozwagi, stosowanie zasady ograniczonego zaufania w celu zwiększenia bezpieczeństwa własnego i innych. Dodatkowo pieszych, rowerzystów i motocyklistów namawiamy do zakładania kamizelek i elementów odblaskowych nie tylko po zmroku i poza terenem zabudowanym. /KPP w Lublińcu/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *