bezchmurnie
15°
12°
sobota
Reklama
“Bezpieczne Wakacje 2021” w Turzy
09 lipca 2021 r. | 10:34
0

W okresie wakacyjnym lublinieccy policjanci prowadzą prelekcje profilaktyczne dla dzieci i młodzieży wypoczywającej na terenie powiatu lublinieckiego. Ostatnio mundurowi gościli w ośrodku Caritasu w Turzy, gdzie wypoczywają dzieci z terenu województwa śląskiego. W trakcie spotkania w Turzy stróże prawa przypomnieli podstawowe zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą, w górach i w lesie, a także omówili zagadnienie odpowiedzialności prawnej małoletnich.

Wakacyjne prelekcje i pogadanki prowadzą dzielnicowi oraz funkcjonariuszki z Zespołu ds. Profilaktyki Nieletnich i Patologii Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu, a odbywają się one w ramach ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. W ramach tej akcji dla uczestników wypoczynku organizowane zostają prelekcje mające na celu zwrócenie uwagi na mogące wystąpić podczas wypoczynku zagrożenia oraz sposoby zapobiegania tym zagrożeniom. Na spotkaniach policjanci omawiają tematy dotyczące: zasad bezpiecznego wypoczynku nad wodą, w lasach, w górach oraz miejscach publicznych, zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz sposobów reagowania w sytuacjach zagrożenia.

W środę 7 lipca mundurowi odwiedzili dzieci i młodzież z terenu województwa śląskiego wypoczywającą w Ośrodku Formacyjno - Wypoczynkowym Caritas w Turzy. Policjanci przypomnieli kolonistom podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku.
Mundurowi omówili najczęściej występujące zagrożenia nad wodą. Wymienili konsekwencje nieodpowiedzialnego zachowania na kąpieliskach oraz przykłady, w których brak rozwagi mógł doprowadzić do poważnych konsekwencji. Stróże prawa apelowali przede wszystkim o zachowanie zdrowego rozsądku oraz przestrzeganie przepisów i zasad obowiązujących w miejscach wypoczynku. Poruszono również temat odpowiedzialności prawnej małoletnich oraz jak reagować w przypadku przemocy rówieśniczej.

Na koniec uczestnicy spotkania poznali tajniki policyjnej służby i dowiedzieli się jakie warunki trzeba spełnić żeby zostać policjantem. Był też czas na zadawanie pytań i wzajemną wymianę spostrzeżeń dotyczących bezpieczeństwa, a także wspólne, pamiątkowe zdjęcie. /KMP w Lublińcu/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.