zachmurzenie duże
21°
17°
czwartek
Reklama
Dziwnów
Narodowe Święto Niepodległości w Herbach
07 listopada 2018 r. | 10:32
2

W niedzielę 11 listopada w Herbach odbędą się gminne uroczystości Narodowego Święta Niepodległości w Herbach. Dodatkowo w poniedziałek 12 listopada odbędzie się koncert "Niepodległy Śląsk" w wykonaniu artystów Zespołu "Śląsk" oraz Chórów Lutnia i Canzona.

Program uroczystości

godz. 9:30:
– uroczysta msza święta w intencji Ojczyzny w kościele pw. N.S.P.J. w Herbach
– złożenie kwiatów przez delegacje pod pomnikiem żołnierzy poległych w czasie II wojny światowej w Herbach

godz. 15:00:

– koncert Patriotyczny z okazji 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości w kościele p.w. Matki Bożej Matki Kościoła w Lisowie w wykonaniu młodzieży szkolnej.

Poniedziałek – 12 listopada:

godz.18:00:
– koncert „Niepodległy Śląsk” w wykonaniu artystów Zespołu „Śląsk” oraz Chórów Lutnia i Canzona w hali sportowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Herbach ul. Katowicka 6.2 odpowiedzi na “Narodowe Święto Niepodległości w Herbach”

  1. Ziomalka pisze:

    Herby powinny z wyjątkowy sposób obchodzić święto 11 listopada. To Herby były podzielone najbardziej w czasie zaborów i to w Herbach toczyła się historia ,dlaczego nikt się nie zajął tym w szczególny sposób? Wiele ościennych gmin na 100-lecie niepodległości wydało ksiazki albumy ze zdjeciami miwszkancow z czasów zaborów i odzyskania niepodleglosci. To zwykle zdjecia zwyklych ludzi ttyle ze zrobione w tym wyjatkowym czasie. Czy to takiw trudne zrobic ogloszenie lub maly konkurs w szkolach na wspomnienia ze starej fotografii. Ile historii ile ciekawych wspomnien i opowiesci ujrzalo by swiatlo dzienne. Ludzie przemijaja i zabieraja swoje wspomnienia do grobu. Szkoda że nikt się tym nie zajmuje bo Herby mają bogatą historie. Pozdrawiam.

  2. Marcin Chudzik pisze:

    Jestem fotografem.
    Mógłbym robić na imprezach fotorelacje.
    Jestem otwarty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *