zachmurzenie umiarkowane
16°
13°
piątek
Reklama
Dzielnicowy gminy Herby z wizytą w szkołach
15 września 2023 r. | 13:29
0

Wrześniowe wizyty mundurowych w szkołach pod hasłem” Bezpieczna Droga do szkoły” mają za główny cel przypomnieć dzieciom i młodzieży podstawowe przepisy ruchu drogowego dotyczące pieszych, jak również rowerzystów. Spotkania te mają również za zadanie, uświadomienie uczniom jak ważne jest ich bezpieczeństwo w drodze do i ze szkoły. Dzisiaj dzielnicowy gminy Herby odwiedził uczniów szkoły podstawowej w Herbach i w Olszynie.

W ramach działań "Bezpieczna droga do szkoły" dzielnicowy asp.szt. Adam Cierpiał, odwiedził dziś uczniów, dwóch podstawówek w Herbach i Olszynie, nie zapomniał również o najmłodszych milusińskich z przedszkola w Olszynie. Podczas spotkań z dziećmi i młodzieżą przypominał o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, jakich powinni przestrzegać podczas drogi do i ze szkoły. Szczególną uwagę podczas pogadanki dzielnicowy zwracał na prawidłowe przechodzenie przez jezdnię, jak również korzystania z roweru czy hulajnogi. Najmłodszym przypominał o tym, aby zamian przejdą, przez pasy upewnili się, że z żadnej strony nie nadjeżdża pojazd.

Z uwagi na zbliżającą się porę jesienno- zimową, policjant zachęcał do noszenia odblasków, które powodują, że zarówno piesi, jak i rowerzyści są bardziej widoczni na drodze. /KPP w Lublińcu/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *