pochmurnie
14°
13°
środa
Reklama
fot. Ochotnicza Straż Pożarna w Kalinie
Dzień Dziecka w Herbach
25 maja 2022 r. | 11:06
0

W ubiegłą sobotę tj. 21. maja, OSP Kalina, wspólnie z Gminny Ośrodek Kultury w Herbach, organizowała Dzień Dziecka, pod patronatem Wójta Gminy Herby Iwony Burek. Impreza odbyła się w hali sportowej przy Zespole Szkół Podstawowych w Herbach. Po przywitaniu gości, mieliśmy przyjemność obejrzeć pierwszy pokaz - występ grupy tanecznej Show Dance, działającej przy GOK w Herbach. Następnie Julia Bula - druhna MDP z OSP Kalina - zaśpiewała m.in. “Halo” Beyonce.

W czasie imprezy nie zabrakło również pokazów strażackich - rozwijanie linii gaśniczej w wykonaniu naszej Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, rozcinanie drzwi samochodowych przy pomocy nożyc hydraulicznych, prezentacja sprzętu do pomocy przedmedycznej. Jednak największe zainteresowanie zarówno dzieci, jak i dorosłych, wzbudził pokaz palącego się oleju. Strażacy pokazali jak prawidłowo ugasić taki pożar oraz czego pod żadnym pozorem nie robić. Mogliśmy, więc w kontrolowanych warunkach zobaczyć, skalę wybuchu, gdybyśmy próbowali ugasić płonący olej wodą. Pokaz przygotował konserwator autoryzowanego serwisu sprzętu gaśniczego Hubert Swoboda ze Skrzydłowic. Dzieci pod okiem strażaków, również mogły spróbować swoich sił, w posługiwaniu się gaśnicą lub sprzętem strażackim, oraz usiąść za kierownicą wozu strażackiego.

Dla dzieci przygotowano też szereg zabaw z profesjonalnymi animatorkami. Pierwszy blok prowadziła pani Justyna Gola - było mnóstwo biegania, konkursów, a nawet przeciąganie liny, do którego dołączyli się rodzice i strażacy. Drugi blok przygotowała firma Wesoło mi z Częstochowy - dzieci mogły uczestniczyć w różnego rodzaju doświadczeniach, nie zabrakło też baniek mydlanych.

Cały czas dzieci mogły też kupić balony z helem, zrobić sobie tatuaże lub warkoczyki oferowane przez Eventy i Rozrywka . Były też dmuchańce, cieszące się dużym zainteresowaniem.

W czasie imprezy prowadzona była też sprzedaż ciast i kawy na rzecz MDP z naszej jednostki. Wypieki przygotowali rodzice dzieci z MDP, a organizacją stoiska zajęły się Edyta Olszewska-Mleczko i Maja Kolesińska. Udało się zebrać 839 zł.

Wystąpił także zespół taneczny Break Dance, działający przy GOK w Herbach. Imprezę zamknął występ Zuzi Mleczko, która zaśpiewała m.in. “Nie z tej ziemi” Roksany Węgiel. /OSP w Kalinie/

fot. Ochotnicza Straż Pożarna w Kalinie

fot. Ochotnicza Straż Pożarna w Kalinie

fot. Ochotnicza Straż Pożarna w Kalinie

fot. Ochotnicza Straż Pożarna w Kalinie

fot. Ochotnicza Straż Pożarna w KalinieDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *