rozproszone chmury
11°
sobota
Reklama
KMP Suwałki
Ogólnopolskie działania Policji pn. „Truck & Bus”
15 maja 2019 r. | 08:41
0

Dzisiaj w całym kraju policjanci ruchu drogowego prowadzą ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Truck & Bus”. Mają one na celu ujawnianie i eliminowanie naruszeń obowiązków lub warunków przewozu drogowego rzeczy i osób. Podczas działań funkcjonariusze zwracają uwagę między innymi na:

wymagane prawem dokumenty przy przewozie drogowym osób i rzeczy w ruchu drogowym krajowym jak i międzynarodowym, stan techniczny i wymagane wyposażenie pojazdów oraz sposób przewozu ładunków,
czas pracy kierowców.

Ponadto policjanci sprawdzają czy w pojazdach wykonujących przewóz drogowy osób liczba przewożonych osób nie przekracza liczby miejsc określonych w dowodzie rejestracyjnym.

W czasie prowadzonej akcji będą miały miejsce również kontrole stanu trzeźwości kierujących.

Działania te koordynowane są przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego TISPOL (European Traffic Police Network) - międzynarodowe stowarzyszenie zrzeszające policje ruchu drogowego. /KGP/Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *