całkowite zachmurzenie
11°
sobota
Reklama
Kolejne wypłaty postojowego
15 czerwca 2020 r. | 10:19
0

12 czerwca na konta mieszkańców województwa śląskiego trafiły kolejne wypłaty. Oddziały ZUS w województwie śląskim w piątek, 12 czerwca, zrealizują 1169 przelewów na kwotę 2,2 mln zł. Łącznie w województwie śląskim ZUS wypłacił 171 tys. świadczeń postojowych o sumie 335 mln zł. W skali kraju to kwota 2,9 mld zł.

Ten rodzaj wsparcia ma zrekompensować przedsiębiorcom i osobom wykonującym umowy cywilnoprawne spadek przychodów w związku z pandemią.

Od połowy kwietnia ZUS wypłaca na rachunki bankowe pieniądze w ramach świadczenia postojowego. Niektórzy otrzymali świadczenie już po raz trzeci. Wysokość świadczeń postojowych wypłaconych w województwie śląskim przekroczyła 335 mln zł. Jesteśmy w czołówce wśród regionów w Polsce jeśli chodzi o liczbę uprawnionych i kwoty wypłaty, zaraz po województwie mazowieckim, w którym do tej pory zrealizowano 240 tys. wypłat – informuje Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego.

Częstochowski oddział ZUS do tej pory zrealizował ponad 21,3 tys. przelewów o sumie 42,3 mln zł. Dzisiaj świadczenia postojowe trafią do 205 osób na kwotę około 395 tys. zł.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *