fot. OSP KSRG Lisów
24 kwietnia 2018 r. | 10:43

Zarząd Województwa Śląskiego uwzględnił protest Gminy Herby dotyczący oceny merytorycznej wniosku pn. "Wzmocnienie potencjału służb ratowniczych na terenie gmin Parku Krajobrazowego Lasy nad Górną Liswartą poprzez doposażenie OSP w sprzęt i samochody ratowniczo-gaśnicze". Oznacza to, że w przypadku zwiększenia puli pieniędzy, gmina Herby wspólnie z gminą Kochanowice otrzyma 1 586 094,37 zł, a całość projektu wyniesie 1 865 993,37 zł, natomiast same Herby mają otrzymać z tej puli ok. 1,1 mln zł.

W ramach tego wniosku, druhowie z OSP Lisów prawdopodobnie dostaną fundusze na nowy samochód.

Początkowo, wniosek gminy znalazł się poza budżetem całego projektu. Jednak, zwiększenie puli sprawiło, że gmina może liczyć na dofinansowanie.

Poniżej uchwała Zarządu Województwa Śląskiego w tej sprawie.

9 odpowiedzi na “Gmina dostanie pieniądze dla OSP. Będą pieniądze na nowy samochód dla OSP Lisów!”

1. StrażakSam napisał(a):

Zaraz do Lisowa. Jest jeszcze 5 jednostek.

• Bill napisał(a):

Może OSP Herby? A kto najlepiej działa w tej gminie??? Może Tanina? I w dupę włażący prezes??? Zastanów się co piszesz!

• Szkoda słów napisał(a):

Jak tak emocjonalnie wypowiadasz się w internecie, to proszę cię o zachowanie kultury, i nie szkaluj ludzi na lewo i prawo.

2. StrażakSam napisał(a):

Prezes OSP Tanina może i jest nieprzyjemny ale za to skuteczny. Kiedyś nie było tam nic, teraz jakoś potrafią się zebrać.

3. Wiesia napisał(a):

Należy przytoczyć statystyki z minionych lat może na tej podstawie będzie można coś ustalić. Po co drzeć koty ?

• StrażakSam napisał(a):

Niestety, niektórym wydaje się że strażacy OSP Tanina są gorsi. Że przez kilka lat wszystko szło w gorszą stronę nie znaczy że nic im się nie należy. Choć jak widać są tacy którzy uważają inaczej.

4. Rudy napisał(a):

Są skuteczni to trzeba im zakupić i tyle w temacie.

5. L napisał(a):

Kompletnie nie wiecie jak faktycznie sprawa wygląda a już wydajecie pieniądze…